Судове рішення #7088363

                                                                                             Справа № 1-153/09

ВИРОК

Іменем        України

 22 грудня 2009 року                                                                      Яготинський районний суд

Київської області у складі:

головуючого судді Литвин Л.І.

при секретарі Ковряк О.О.

за участю прокурора Карповича Д.В.

адвоката ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яготині  Київської області справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Саки Автономної республіки Крим, українця, громадянина України, із середньою освітою, одруженого, має на утриманні  неповнолітнього сина, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4,  не працюючого, мешканця АДРЕСА_1, раніше не судимого

в злочині, передбаченому ст. 121 ч.1 КК України

В  С Т А Н О В И В:

    Підсудний ОСОБА_2 заподіяв умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння.

             Злочин вчинений при таких обставинах.

             11 вересня 2009 року близько 20 години ОСОБА_2 перебуваючи в  стані алкогольного сп’яніння на території домоволодіння по АДРЕСА_1 під час сварки з ОСОБА_3 діючи умисно з метою заподіяння тілесних ушкоджень  наніс  останньому один удар габлями по голові,  спричинивши йому перелом кісток склепіння черепа в лівій тім’яній ділянці, які згідно висновку судово-медичної експертизи № 138/д від 03.11.2009 року відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень.

     Допитаний в судовому засіданні підсудний свою вину визнав та показав, що 11 вересня 2009 року близько 19-20 годин він, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, приїхав додому, але дружина довго не відчиняла двері, в зв’язку з чим між ними виникла сварка. Остання пішла до їх спільного сина ОСОБА_4, а він направився на територію домоволодіння АДРЕСА_1, куди через деякий час прийшли його син, невістка ОСОБА_5, та її рідні ОСОБА_3 та ОСОБА_6, яки почали його заспокоювати, що б він не виганяв з будинку дружину. В цей час біля нього щось впало, та він вважаючи, що в нього кинули каменем, взяв в руки “габлі “ та наніс удар металевою частиною по голові ОСОБА_3 , який в цей час наближався до нього. Останній закричав та відійшов в сторону.  В цей час до нього підійшов його син та пхнув його в обличчя рукою, від чого він впав, та після цього бійка припинилась.

                Кається у скоєному,  просить суворо не карати.

Визнавши недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким  не оспорюються, з’ясувавши правильність розуміння підсудним та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин, за відсутності  сумнівів у добровільності та істинності їх позицій, суд вважає вину ОСОБА_2 доведеною, а дії його за ст.. 121 ч.1 КК України кваліфікованими вірно, так як він заподіяв потерпілому умисне тяжке тілесне ушкодження, що є небезпечним для життя в момент заподіяння.

Призначаючи покарання ОСОБА_2 суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, який по місцю проживання характеризується позитивно, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався,  кається у скоєному, вчинив злочин у стані алкогольного сп’яніння, що є обставиною обтяжуючою відповідальність, відшкодував потерпілому завдану шкоду, та вважає, що обираючи йому покарання у вигляді позбавлення волі, до нього необхідно застосувати ст. 75 КК України, звільнивши його від покарання з випробуванням, з іспитовим строком.

    Керуючись ст. ст. 323,324 КПК України, суд

ЗАСУДИВ:

    ОСОБА_2 визнати винним за ст. 121 ч.1 КК України  та призначити йому покарання за цією статтею

-   5 (п’ять) років позбавлення волі.

Згідно ст. 75 КК України ОСОБА_2 звільнити від призначеного покарання з іспитовим строком з випробуванням на 1 (один) рік.

    Згідно ст. 76 КК України ОСОБА_2 зобов’язати повідомляти органи кримінально – виконавчої інспекції про зміну місця проживання та роботи.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити попередню підписку про невиїзд.

Речовий доказ по справі – габлі та  кусок цегли знищити.

Вирок може бути оскарженим до Апеляційного суду Київської області протягом 15 (п’ятнадцяти) діб з моменту його проголошення, шляхом подачі апеляції.

Суддя                                                                                Литвин Л.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація