Судове рішення #7088304

Справа № 2о-130-2009

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

09 жовтня 2009 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:

                                    головуючого судді – Кальчук А.П.

                                    при секретарі – Пархоменко М.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за заявою ОСОБА_1 зацікавлені особи: Хмільнянська сільська рада, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення,-

                                                               В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, зацікавлена особа: Хмільнянська сільська рада, ОСОБА_2, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько заявника ОСОБА_3. Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно.

Згідно ст.. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Заявник має право на успадкування майна, що належить померлому, яке не може використати внаслідок того, що в свідоцтві про народження батьком записаний ОСОБА_4, чим допущено помилку в прізвищі батька заявника, де замість ОСОБА_3 вказано ОСОБА_4.

Вищевказана помилка виникла внаслідок того, що мати заявника – ОСОБА_2 не перебувала у шлюбі з батьком ОСОБА_3, хоча спільно проживали сім»єю, а тому мати, боячись осуду односельчан та радянського режиму, змінила прізвище батька ОСОБА_3 на свою ОСОБА_2, записавши її так до свідоцтва про народження заявника.

Неможливість відновлення документів, що підтверджують родинні відносини заявника з батьком, полягає в тому, що вже допущена помилкова реєстрація записів актів громадянського стану про народження заявника ІНФОРМАЦІЯ_1, а тому він змушений звернутися до суду за захистом своїх прав.

Заявник просив встановити факт, що він є сином ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

В судовому засіданні заявник свої вимоги уточнив, просив встановити факт визнання померлим ОСОБА_3 свого батьківства стосовно нього – ОСОБА_1 Пояснив, що все своє життя знав хто є його батьком, спілкувався з ним, а про те, що в свідоцтві про народження прізвище батька записано «ОСОБА_3» звернув увагу лише після смерті батька при оформленні документів на спадщину.

    Представник зацікавленої особи – Хмільнянської сільської ради – в судове засідання не з»явився, до початку судового засідання надав до суду заяву про слухання справи у його відсутність.    

Зацікавлена особа ОСОБА_2 в засіданні заяву визнала, пояснила, що померлий ОСОБА_3 – це її чоловік і батько заявника. Вона прожила з ним 10 років і народила від нього сина – ОСОБА_1 Померлий батько сина дуже любив. Шлюб між ними не був зареєстрований, і тому вона не надала значення тому, який запис про батька зроблений в свідоцтві про народження сина.

Заслухавши пояснення заявника, зацікавленої особи ОСОБА_2, свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає  до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до свідоцтва про народження ІНФОРМАЦІЯ_1 заявника ОСОБА_1 серії І-АВ НОМЕР_1, виданого 12.08.1969 р., його батьками вказані ОСОБА_4 та ОСОБА_2.

Згідно свідоцтва про смерть серії 1-ЕЛ НОМЕР_2 виданого, 22.04.2009р., ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2  у віці 70 років в селі Мрин Носівського району Чернігівської області.

У досліджених свідоцтвах вказані однакові ім»я та по батькові особи – «ОСОБА_3», а прізвища різні.

В судовому засіданні  свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 пояснили, що дійсно ОСОБА_3 був батьком ОСОБА_1. Спочатку він проживав однією сім»єю з матір»ю заявника ОСОБА_2 в цивільному шлюбі в с. Михайлівка Канівського району Черкаської області, від якого і народився син ОСОБА_1, а потім переїхав постійно проживати в село Мрин. Зв»язок з сином він періодично підтримував. За кілька років до смерті мав намір і бажання переїхати в с.Михайлівка до матері, хотів проживати ближче до сина. Заявник провідував батька, піклувався про нього, організував похорони за свій власний рахунок.

Суд вважає за можливе встановити факт, що померлий ОСОБА_3 за життя визнавав себе батьком ОСОБА_1.

Встановлення даного факту має юридичне значення, так як це необхідно для оформлення спадкових прав заявника.

 Керуючись ст. 256,  259 ЦПК України, суд, -

                                                                    В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 визнавав себе батьком ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Рішення може бути оскаржено  в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції, шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація