Судове рішення #7088290

                                                                                                                     Справа № 2-7216-2008р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

18 грудня 2008 року Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:

    головуючого судді             Кальчук А.П.

            при секретарі                      Сагань Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -

В С Т А Н О В И В :

   

    Позивачка звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

    Свої вимоги обгрунтовує тим, що 24 жовтня 1989 року в АДРЕСА_1, що належить позивачці на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого Першою Черкаською державною нотаріальною конторою 07.08.1989 року №2-5602, зареєстрованого в ЧООБТІ за №4946, реєстраційний №597399, був прописаний за її згодою відповідач ОСОБА_2

    На даний час в домі проживають члени родини позивачки: чоловік ОСОБА_3, доньки ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

    Відповідач ОСОБА_2 був тільки прописаний, але ніколи не проживав у будинку, комунальних платежів не сплачує, особистих його речей в будинку немає.

    Відповідач не користується житловим приміщенням.

    Добровільно виписатись з будинку відповідач не бажає, де він зараз позивачка  не знає, що і спонукало її звернутись до суду, так як реєстрація відповідача створює їй перешкоди в належному користуванні будинком.

В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала та просила визнати відповідача ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим  приміщенням по АДРЕСА_1

    Відповідач в судове засідання не з»явився, причини неявки суду невідомі, про день розгляду справи повідомлений належним чином.

    Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

    Судом встановлено, що згідно довідки №340 квартального комітету №13 від 02.12.2008р., виданої громадянці ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, вона прописана і проживає за адресою: АДРЕСА_1, разом з родиною в складі: ОСОБА_4 – дочки, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_5 – дочки, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_3 – чоловіка, ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_2 – за вищевказаною адресою зареєстрований, але не проживає.

    Також довідкою №512 квартального комітету №13 від 13.10.2008р. вказується про те, що в домоволодінні за вищевказаною адресою, що належить ОСОБА_1, прописаний гр.. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, але з дати прописки (24.10.1989 р.) за даною адресою не проживав.

    Факт непроживання відповідача ОСОБА_2 за вказаною адресою судом встановлено також на підставі акту, складеного 14.10.2008р. та підписаного сусідами та головою квартального комітету №13, які підтвердили той факт, що ОСОБА_2 не мешкає у АДРЕСА_1

    У заявах, наданих до суду від членів родини позивачки – ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3, які проживають разом з позивачкою - вони підтверджують, що ОСОБА_2 не проживає у їхньому домі. Просили визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням по АДРЕСА_1

    Згідно ст. 71 Житлового Кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім»ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Як вбачається з матеріалів справи, відповідач відсутній за місцем своєї реєстрації без поважної причини з 24.10.1989р. Фактичне місце проживання відповідача невідоме, 6 місяців за ним зберігалось право на житло будинку №30 по провул. стасова в м. Черкаси.

    Відповідно до ст. 72 Житлового Кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки провадиться у судовому порядку. Суд вважає, що необхідно визнати відповідача таким, що втратив право на користування житловим приміщенням з 24 квітня 1990 року, тобто через 6 місяців після того, як у відповідача виникло право на користування житлом, але він цим правом не скористався.

    На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України, ст. ст. 3, 10, 11, 60, 213-215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням задовольнити.

    Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловою площею у АДРЕСА_1 з 24 квітня 1990 року.

    Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація