Справа № 3-119/09
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 січня 2009 року суддя Новокаховського міського суду Херсонської області Чирський Г.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від роти ДПС м. Таврійськ Херсонської області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Нова Каховка Херсонської області, громадянина України, не працюючого, учень НКПТЕЛ, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 122 ч.1 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 29.11.2008 року о 15.20 год. в м. Нова Каховка по пр. Перемоги, керував мопедом без д/н, рухався по тротуару, чим порушив п.11.13 ПДР України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився з невідомих суду причин, про причини неявки суд не повідомив, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до п.11.13 ПДР України забороняється рух транспортних засобів по тротуарах і пішохідних доріжках, крім випадків коли вони застосовуються для виконання робіт або обслуговування торгівельних та інших підприємств, розташованих безпосередньо біля цих тротуарів або доріжок, за відсутності інших під’їздів.
Ст. 122 ч.1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.
Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 знайшла своє підтвердження, жодних доказів щодо його невинуватості у інкримінуємому йому правопорушенні суду не надано, а його неявку в судове засідання суд розцінює як бажання уникнути відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення. Вина його підтверджується зібраними по справі доказами: протоколом про адміністративне правопорушення від 29.11.2008 року. Але оскільки ОСОБА_1 є неповнолітнім, має вік 17 років, а тому відносно нього слід застосувати заходи впливу передбачені ст.. 24-1 КУпАП у вигляді попередження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 13, 24-1, 122 ч.1, 283 КупАП, -
п о с т а н о в и в:
Піддати ОСОБА_1 за ст.. 122 ч.1 КУпАП адміністративному стягненню у вигляді попередження.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурор.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановлено КупАП та іншими законами України.
При оскарженні або опротестуванні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги або протесту без задоволення, за винятком постанов про застосування заходу стягнення у вигляді попередження, а також у випадках накладення штрафу, що стягується на місці вчинення адміністративного правопорушення.
Постанова може бути пред’явлена до виконання протягом 3 місяців з дня її винесення.
Суддя Г.М.Чирський