Судове рішення #7085879

Справа № 2-  1378- 2009 р.

РІШЕННЯ

Іменем України

“ 26” жовтня  2009 року                                     м. Жмеринка

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Клапоущака С.Ю.,

при секретарі  Рожик О.М.,

з участю представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом  ОСОБА_1, який діє в інтересах  ОСОБА_2 до  Носковецької сільської ради Жмеринського району Вінницької області про визнання права власності на    спадкове майно, що складається  з житлового  будинку, -

В С Т А Н О В И В:

 Представник позивача звернувся до суду з позовом, в якому зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Носківці  Жмеринського району Вінницької області померла  ОСОБА_3, після смерті якої відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку з господарськими будівлями АДРЕСА_1. Згідно заповіту від 17.12. 1999 року, посвідченого Носківецькою сільрадою за реєстром № 83,   все своє майно  ОСОБА_3 заповідала   позивачу, однак  отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно він не може, оскільки   бабка не провела первинну реєстрацію даного будинку, юридично не оформивши його на себе.   Позивач   прийняв спадщину  шляхом вступу в фактичне володіння та управління спадковим майном померлої, а саме:  розпорядився її домашніми  та особистими речами, наглядає за будинком, обробляє земельну ділянку. Будинок під забороною і під заставою не перебуває. Інших спадкоємців крім нього немає.

Згідно  висновку  відділу містобудування та архітектури Жмеринської районної державної адміністрації від 06.10.2009р. № 10-3  порушень архітектурно-будівельних норм при огляді забудови земельної ділянки в АДРЕСА_1 не виявлено.

Представник позивача  просив визнати за  ОСОБА_2 право власності на спадковий будинок з господарськими будівлями  АДРЕСА_1, що  складається  з житлового будинку, означеного  на плані літ. «А», загальною площею 56.8 кв.м. житловою площею 37.0 кв.м.; веранди літ. «а»; літньої кухні «Б» ; погребу «В»; сараю «Г», який згідно технічного паспорту, виданого 25 вересня 2009 року  Жмеринським районним структурним підрозділом комунального  підприємства «Вінницьке обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації» рахується за   ОСОБА_3,  померлою ІНФОРМАЦІЯ_1.

В попередньому  судовому  засіданні  представник позивача  підтримав заявлені вимоги, уточнивши їх та просив визнати за  ОСОБА_2 право власності на спадковий будинок з господарськими будівлями  АДРЕСА_1, що  складається  з житлового будинку, означеного  на плані літ. «А», загальною площею 56.8 кв.м. житловою площею 37.0 кв.м.; веранди літ. «а»; ганку, літньої кухні «Б» ; погребу «В»; сараю «Г», який згідно технічного паспорту, виданого 25 вересня 2009 року  Жмеринським районним структурним підрозділом комунального  підприємства «Вінницьке обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації» рахується за   ОСОБА_3,  померлою ІНФОРМАЦІЯ_1.

Представник відповідача – сільський голова ОСОБА_4  позов визнав повністю і не заперечував щодо визнання за позивачем  права  власності   на  вказану  нерухомість, про що надав до суду відповідну заяву, в якій просив розглянути справу без його участі.

    Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки він визнаний представником відповідача, це визнання не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтями 174 і 175 цього Кодексу.

Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Сторони не заперечували проти розгляду даної цивільної справи в попередньому судовому засіданні та ухваленні рішення про задоволення позову.

Згідно ч.3 п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12 червня 2009 р. «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з’ясування і дослідження інших обставин справи.  

    За ч. 1 ст. 1261 ЦК України у  першу  чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

    Ч. 1 ст. 1267 визначено, частки  у  спадщині  кожного  із  спадкоємців за законом є рівними.

    За ч. 3 ст. 1268 ЦК спадкоємець,  який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини,  вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку,  встановленого статтею 1270  цього  Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

    Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК спадкоємець,  який  бажає  прийняти  спадщину,  але на час відкриття спадщини  не  проживав  постійно  із  спадкодавцем,  має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Згідно ч. 2 та ч. 4 ст. 25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження та припиняється у момент її смерті.

Відповідно до ч. 1 п.11 ст.346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника та за ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов”язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно з  ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлено судом.

Стаття 16 ЦК встановлює, що одним із способів захисту судом цивільних прав та інтересів особи є визнання права.

    На підтвердження своїх позовних вимог позивачі представили: ксерокопію свідоцтва про смерть ОСОБА_3 (а.с.10), ксерокопію технічного паспорту будинку, в якому зазначено, що правовстановлюючі документи на будинок відсутні (а.с.12-16), висновок відділу містобудування та архітектури Жмеринської РДА по  забудові земельної ділянки (а.с.19), копію заповіту (а.с. 11), за яким ОСОБА_3 заповідала все своє майно позивачу.

Дані обставини, відповідно до ст.61 ЦПК України, визнані відповідачем, тому не підлягають доказуванню.

Враховуючи, що даний позов визнаний представником відповідача,  приймаючи до уваги що визнання позову не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб, суд вважає, що права позивача як власника підлягають захисту в судовому порядку та вважає за необхідне задовольнити даний позов.

    Враховуючи викладене, керуючись ч. 4 ст. 130, 174, 208, 209, 213-215 ЦПК України,   ст. ст. 16, 25, 328, 346, 375, 376, 1216, 1261-1270 ЦК України, суд  

   

В И Р І Ш И В:

    Позов задовольнити.

Визнати за  ОСОБА_2 право власності на спадковий будинок з господарськими будівлями  АДРЕСА_1, що  складається  з житлового будинку, означеного  на плані літ. «А», загальною площею 56.8 кв.м. житловою площею 37.0 кв.м.; веранди літ. «а»; ганку, літньої кухні «Б» ; погребу «В»; сараю «Г», який згідно технічного паспорту, виданого 25 вересня 2009 року  Жмеринським районним структурним підрозділом комунального  підприємства «Вінницьке обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації» рахується за   ОСОБА_3,  померлою ІНФОРМАЦІЯ_1.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набуває законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.

С У Д Д Я :                                                                 підпис

З  оригіналом  вірно :

Суддя Жмеринського

міськрайонного суду                                 С.Ю. Клапоущак

Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація