№ 2-333/2008
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Заочне рішення суду
17 червня 2008 р. м. Донецьк
Калінінський районний суд міста Донецька Донецької області у складі
головуючої судді - Карпушової О.В.
при секретарі - Глушко К.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина, -
ВСТАНОВИВ:
10.12.2007 р. ОСОБА_1 подав до суду з позов до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на його утримання, зазначивши, що він є повнолітнім, але навчається у Донецькому економіко гуманітарному інституті, де навчання є платним, і зв'язку з тим, що він ні де не працює, то знаходиться на утриманні своєї матері ОСОБА_3, з якою проживає за адресою м. Донецьк, б.Шевченок, 79, кв.40. Заявник пояснив, що він потребує матеріальної допомоги, яку відповідач в змозі його надати, і що відповідає вимозі ст. 199 СК України.
Позивач в судове засідання не з'явився, надав заяву про підтримання позовних вимог.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце слухання справи повідомлявся належним чином у відповідність ст. ст. 74, 76 ЦПК України, що підтверджено матеріалами справи. А саме, до суду надійшли матеріали виконання судового доручення про допит відповідача судом іншої держави: протокол судового засідання від 08.04.2008 р. - головуючий мировий суддя судової дільниці № 19 Первореченського району ОСОБА_4 Росія, в ході якого відповідач ОСОБА_2 повністю визнав позовні вимоги, зазначив, що він утримував сина до повноліття і зараз згоден надавати матеріальну допомогу до закінчення сином навчання, крім того, не заперечує проти розгляду даної справи за його відсутності.
Статтею 224 ЦПК України встановлено, що у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений про час, дату та місце слухання справи, і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
У зв'язку з тим, що від відповідача не надійшло повідомлення про причини неявки, суд керуючись ст. 224 ЦПК України, дійшов висновку про можливість розгляду даної справи та ухвалення заочного рішення суду, на підставі наявних у справі доказів, приймаючи до уваги, що позивачка не заперечувала проти такого вирішення справи.
Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, у відповідність ст. 11 ЦПК України, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 199 Сімейного Кодексу України встановлені підстави виникнення зобов'язання батьків утримувати своїх повнолітніх дітей, а саме якщо повнолітня дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є сином ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджено свідоцтвом про народження позивача, актова запис № 175 від 12.10.1989 р. виконавчий комітет Трудовської селищної Ради народних депутатів Советського району М. ОСОБА_4.
Встановлено, що позивач проживає за адресою м. Донецьк, б.Шевченка, 79, кв. 40, разом з матір'ю ОСОБА_3, що підтверджено довідкою ЖЕД № Комунального підприємства "Керуюча компанія Калінінського району м. Донецька" від 22.10.2007р. Крім того, встановлено, що позивач навчається у вищому учбовому закладі - Донецькому економіко-гуманітарному інституті, форма за контрактом - наказ № 127 від 11.07.2006р., термін навчання з 01.09.2006р. по 30.06.2011р., стипендія не сплачується. Вказане підтверджено довідкою університету № 897 від 22.10.2007 р.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач є сином відповідача, є повнолітнім, але продовжує навчання і тому потребує матеріальної допомоги з боку відповідача.
Статтею 200 СК України передбачено, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 СК України. При визначенні розміру аліментів з
одного з батьків, суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Встановлено, що позивач не працює, доходів не має. Відповідач проживає і працює в іншій державі, а саме Росія, М. ОСОБА_4, пер.Дніпровський, 4-129, працює - Управління позавідомчої охорони при УМС Приморського краю, посада - міліціонер, його заробітна плата становить: січень 2008 р. - 33777руб.96коп., лютий 17743руб.03коп., березень 2008 р. - 22171руб.59коп.
Приймаючи до уваги, те, що суду не надані докази щодо спростування вищевказаних обставин, щодо наявності на утримані у відповідача інших непрацездатних осіб, суд дійшов висновку, що відповідач має можливість надати повнолітньому сину матеріальну допомогу до закінчення ним навчання.
Враховуючи вищевказане, матеріальне становище обох сторін, розмір доходу відповідача, суд вважає, що розмір аліментів повинен бути визначений у розмірі 1/4 з усіх видів доходу (заробітку), щомісячно, починаючи з дня подачі позову - 10.12.2007р., до зміни сімейного, матеріального стану сторін, чи до зміни стану здоров'я сторін, чи до закінчення навчання, чи до досягнення позивачем 23 річного віку.
Згідно ст. 79, 80, 81, 88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню судові витрати.
Керуючись ст. 199, 200, 201, 182, 191 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 11, 60, 208, 209, 210, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти на його утримання, як повнолітнього сина, який навчається у Донецькому економіко-гуманітарному інституті, у розмірі 1/4 з усіх видів доходу (заробітку), щомісячно, починаючи з 10.12.2007 року до закінчення навчання чи до зміни сімейного, матеріального стану, чи до зміни стану здоров'я сторін, чи до досягнення позивачем ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 - двадцятитрьохрічного віку.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь держави судові витрати: судовий збір - 51 грн., на інформаційно-технічне забезпечення 30грн.
Заочне рішення суду може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заява про перегляд заочного рішення повинно відповідати вимогам ст. 229 ЦПК України.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Донецької області через Калінінський районний суд м. Донецька. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк , встановлений статтею 294 ЦПК України, а саме протягом двадцяти днів після подання зави про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.