№2о-135/2008
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2008 р. м. Донецьк
Калінінський районний суд міста Донецька Донецької області у складі
головуючої судді Карпушової О.В.
при секретарі Глушко К.А.
розглянувши у відкритому судовому засідання в місті Донецьку цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, -
ВСТАНОВИВ:
26.05.2006 р. ОСОБА_1 подав до суду заяву про встановлення факту - належності йому правовстановлюючого документу, а саме атестату № 1291 виданого ремісничим училищем № 2 м. Сталіно, у зв'язку з тим, що в даному документі не вірно вказане його ім'я "Георгій", в наслідок чого воно не збігається з ім'ям зазначеним у його свідоцтві про народження та у його паспорті "Єгор". Заявник пояснив це тим, що ім'я співзвучні, в наслідок чого їх плутали, бо є інші документи в яких також його ім'я зазначено як Георгій, що є невірним. Але факт того, що саме він навчався у ремісничому училищі № 2 м. Сталіно, з 01.10.1950 р. по 25.07.1952р., підтверджено його трудовою книжкою, де його ім'я вірно зазначено як ОСОБА_1. Встановити даний факт заявнику необхідно для оформлення пенсії.
У судове засіданні заявник не з'явився, надав заяву про слухання справи, підтримав заявлені вимоги.
Представник зацікавленої особи управління Пенсійного Фонду України в Калининском районі м. Донецька у судове засідання не з'явився, суду надано заяву про слухання справи за відсутності їх представника.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що заява обгрунтована і підлягає задоволенню по наступних підстав.
Статей 256 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, а саме належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті, також у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2 Красноярського краю Росія, проживає за адресою м. Донецьк, вул. .Краснофлотська, 88-а, кв. 91. Вказані обставини підтверджені свідоцтвом про народження, актова запис № 3 від 26.02.1932р. Салбинскої сільради Краснотуранського району Красноярського краю Росія, та паспортом заявника серія ВВ № 358735 виданий Калінінським РВ ДМУ УМВС України в Донецькій області 13.03.1998 р. Крім того, встановлено, заявник 24.07.1952 р. отримав трудову книжку у зв'язку з прийняттям на роботу на підприємство "Сталінський металургійний завод ім. Сталіна" до сортопрокатного цеху за професією вольцовщік. У вказаних документах ім'я заявника зазначено як "Єгор". Також встановлено, що у трудовій книжці перша запис зазначена як навчання ОСОБА_1 у ремісничому училищі № 2 м. Сталіне, про що було видано атестат № 1291.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що ОСОБА_1, навчався у ремісничому училищі № 2 м. Сталіно, після закінчення навчання отримав атестат № 1291, у якому не вірно вказано його ім'я "Георгій", а не "Єгор". На підставі вказаного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, ст. 234, 235, 256-259 ЦПК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 208209, 212-215, 218, 294 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.
Встановити факт, який має юридичне значення, що у правовстановлюючому документі - атестаті №1291, виданий ремісничим училищем № 2 м. Сталіно, який належить ОСОБА_1, невірно вказане ім'я "Георгій", необхідно вважати правильним ім'я "Єгор".
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Донецької області через Калінінський районний суд м. Донецька. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.