Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #70804567

Справа № 298/381/18

Провадження № 2/298/159/18


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2018 року смт. Великий Березний

Великоберезнянський районний суд Закарпатської області в складі:

головуючої-судді Лютянської М.С.

при секретарі Брітовій Е.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Великий Березний цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - орган опіки та піклування Великоберезнянської районної державної адміністрації Закарпатської області про визначення місця проживання дітей з матір'ю,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду із зазначеним вище позовом, посилаючись на те, що рішенням Великоберезнянського районного суду від 13 травня 2015 року її шлюб з відповідачем ОСОБА_3 розірвано та визначено проживання неповнолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, з батьком. На даний час вона разом з дітьми проживає в АДРЕСА_1. Відповідач постійно знаходиться за кордоном і участі у вихованні та утриманні дітей не бере. Позивач зазначала, що для забезпечення нормального розвитку дітей виникла потреба визначити їх місце проживання з нею, тому просить визначити місце проживання дітей із нею, за адресою: АДРЕСА_1 в судовому порядку.

Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, однак подала заяву в якій просить розгляд справи провести без її участі, позовні вимоги підтримує повністю та просить їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, однак в матеріалах справи наявна його заява, в якій він проти задоволення позовних вимог не заперечує, просить розгляд справи провести без його участі, неповнолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_3 залишити на утриманні, вихованні та визначити їхнє постійне місце проживання разом з їх матір'ю - ОСОБА_2 у зв'язку з його постійним перебуванням за кордоном..

Представник третьої особи в судове засідання також не з'явилася, однак подала суду заяву якою просить розглянути справу без участі представника органу опіки та піклування Великоберезнянської районної державної адміністрації, проти задоволення позовних вимог не заперечила. Крім того, разом з даною заявою подано висновок комісії з питань захисту прав дитини Великоберезнянської районної державної адміністрації, згідно якого комісія вважає доцільним визначити місце проживання малолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_3 з їх матір'ю - ОСОБА_2.

Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до такого висновку.

В судовому засіданні встановлено, що від шлюбу у сторін народилися двоє дітей, а саме: донька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Великоберезнянського районного управління юстиції Закарпатської області 26 червня 2008 року та донька ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, що стверджується копією свідоцтва про народження Серії НОМЕР_4, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Великоберезнянського районного управління юстиції Закарпатської області 20 травня 2014 року.

Також встановлено, що рішенням Великоберезнянського районного суду Закарпатської області від 13 травня 2015 року шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 розірвано, малолітніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, залишено на утриманні та вихованні з ОСОБА_3.

Крім того, згідно висновку комісії з питань захисту прав дитини Великоберезнянської районної державної адміністрації Закарпатської області від 14 квітня 2018 року №01-34/145, враховуючи інтереси дітей, орган опіки та піклування вважає доцільним визначити місце проживання малолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, з матір'ю дітей - ОСОБА_2.

Відповідно до ч. 4 ст. 19 СК України, при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов'язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.

Відповідно до ч. 5 ст. 19 СК України орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв'язання спору на підставі відомостей та документів, які стосуються справи.

Згідно з ч. 1, 2 і ст. 157 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно.

Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.

За змістом ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Згідно зі ст. 161 СК України, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

Слід зазначити, що згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Як роз'яснено у п. 18 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» № 11 від 21.12.2007 року, при вирішенні спору про місце проживання дитини належить звертати особливу увагу на її вік та з'ясовувати, з ким із батьків вона бажає проживати.

Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Враховуючи вищезазначене, керуючись інтересами дітей, приймаючи до уваги встановлені судом обставини, а саме те, що на даний час діти проживають разом з матір'ю, яка їх фактично утримує та виховує, за місцем проживання позивача створено належні умови для проживання та виховання дітей, з врахуванням позиції відповідача, який позов визнав, а також враховуючи позицію органу опіки та піклування, який дійшов висновку про доцільність проживання дітей з матір'ю, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 12, 13, 76, 77, 141, 206 ч.4, 259, 263-265, 268 ЦПК України, ст.ст. 19, 141, 157, 161 СК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, мешканки АДРЕСА_1) до ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2, мешканця АДРЕСА_2), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - орган опіки та піклування Великоберезнянської районної державної адміністрації Закарпатської області (місцезнаходження: 89000 Закарпатська область Великоберезнянський район смт. Великий Березний, вул. Шевченка, № 27) про визначення місця проживання дітей з матір'ю - задовольнити.

Визначити місце проживання дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, з матір'ю ОСОБА_2, за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Закарпатської області через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.


Головуюча: Лютянська М.С.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація