Судове рішення #7072431

                                        Справа № 2-408/09

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

16 грудня 2009 року Дворічанський районний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Рябоконь Є.А., при секретарі – Кучеренко О.І., з участю позивача ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Дворічна справу за позовом ОСОБА_1 до Дворічанської держнотконтори – про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Дворічанської державної нотаріальної контори про визначення додаткового  строку для прийняття спадщини після смерті своєї матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.,  обгрунтовуючи свої вимоги тим, що на праві приватної власності він мав будинок з надвірними побудовами за адресою АДРЕСА_1. В 70-х роках ХХ століття він вирішив побудувати нове домоволодіння. Новий будинок розпочав будувати на старому подвір»ї поряд із старим будинком на підставі рішення Дворічанської районної Ради депутатів трудящих від 18 червня 1971 року. На той час згідно чинного законодавства у приватній власності заборонялося мати більше одного будинку. 10 січня 1973 року він оформив договір дарування вказаного будинку своїй матері ОСОБА_2, хоча продовжував проживати в подарованому будинку. Після смерті матері право власності на домоволодіння яке рахувалося за покійною матір»ю   через нотаріальну контору не переоформив так як вважав спадщину фактично прийнятою. В 2009 році він звернувся до Дворічанської селищної ради з питання оформлення Державного акту на присадибну ділянку, де йому стало відомо, що потрібно переоформити старе домоволодінння, яке рахується за покійною матір»ю ОСОБА_2. Вважає причину пропуску поважною і просить цей строк продовжити, визначивши додатковий строк для прийняття спадщини строком 2 місяці.

Позивач підтримав позовні вимоги в судовому засіданні.

Представник відповідача в судове засідання не з”явився, в поданій письмовій заяві завідуюча Дворічанською державної нотаріальною конторою позовні вимоги визнала, не заперечувала проти їх задоволення і просила слухати справу в її відсутності.

           Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, прийшов до наступного.

    Судом встановлені такі обставини і визначені відповідно до них правовідносини.

         Матеріалами справи встановлено, що  згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

           Заповіт за життя померла ОСОБА_2 не складала. Спадкоємцем першої черги за законом є її син ОСОБА_1 – позивач по справі.

     Постановою державного нотаріуса Дворічанської державної нотаріальної контори Зашивайко Н.Г. від 25 листопада 2009 року № 883/01-14 позивачу було відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті матері ОСОБА_2, в зв”язку з пропуском 6-ти місячного строку для прийняття спадщини.

           Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може  визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

          Враховуючи доводи позивача, суд вважає поважною причину пропуску останнім цього строку.

Суд вважає, що два місяці буде достатньо для подання позивачем заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 15, 60, 208, 209, 212 – 215, 218  ЦПК України, суд -

В И Р I Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

          Визначити  ОСОБА_1  додатковий строк для прийняття спадщини після смерті матері  ОСОБА_1 – два місяці від дня набрання чинності цим рішенням суду.

        Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через  Дворічанський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

    Рішення суду набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України.

           Суддя                                                                                      Є. А.  Рябоконь.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація