Справа № 2-а-1093/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2009 року
Жовтневий районний суд Миколаївської області у складі головуючої судді Царюк Л.М., при секретарю судового засідання – Бітюковій С.В., за участю:
позивача – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Миколаєві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державної автомобільної інспекції Головного Управління МВС України в автономній республіці Крим та інспектора дізнання відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території та автомобільно-технічної інспекції м. Армянська визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-
В С Т А Н О В И В:
14 вересня 2009 року позивач звернувся до суду з позовом, де просить визнати протиправною і скасувати постанову серії АК № 142682 від 23 червня 2009 року, винесену інспектором з дізнання відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території та автомобільно-технічної інспекції м. Армянська Управління ДАІ Головного Управління МВС України в автономній республіці Крим про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні та пояснив, що приблизно 8 вересня 2009 року за місцем свого помешкання він отримав від відповідача поштою копію постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення за ч. 1 ст. 122 КУпАП та фотознімок. В постанові вказано, що він, 23 червня 2009 року керуючи транспортним засобом Opel реєстраційний номер НОМЕР_1 на автодорозі Херсон-Керч 125 км рухався зі швидкістю 119 км/ год. та перевищив швидкість на 29 км/год., чим порушив п.12.6 Правил дорожнього руху України. З діями відповідача він не погоджується оскільки Правил дорожнього руху України він не порушував.
Відповідач - Управління державної автомобільної інспекції Головного Управління МВС України в автономній республіці Крим в судове засідання свого представника не направив, про дату та час слухання справи повідомлений належним чином.
Відповідач – інспектор дізнання відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території та автомобільно-технічної інспекції м. Армянська Управління МВС України в автономній республіці Крим- Черепчук М.М. в судове засідання не з’явився, причину неявки суду не повідомив, про дату та час слухання справи повідомлений належним чином.
З постанови серії ВЕ № 142682 від 23 червня 2009 року вбачається, що інспектор дізнання відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території та автомобільно-технічної інспекції м. Армянська Управління МВС України в автономній республіці Крим виніс постанову про притягнення до адміністративної відповідальності позивача за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП. В постанові вказано, що 23 червня 2009 року о 16-16 год. ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом « Opel» реєстраційний номер НОМЕР_1 на автодорозі Херсон-Керч 125 км рухався зі швидкістю 119 км/ год. та перевищив швидкість на 29 км/год., чим порушив п.12.6 Правил дорожнього руху України. Зазначене правопорушення зафіксовано приладом «Візир» (а.с. 11). До постанови долучено один фотознімок, який складається з одного фото, на якому вказана дата 23.06.09р. та час 16 год. 16 хв. і зафіксований автомобіль позивача, але в якому місці визначити неможливо. (а.с. 10). Зазначена постанова та фото були направлені на адресу позивача (а.с.12).
Відповідно до ст. 289 КУпАП зазначену постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня винесення постанови. Позивач пропустив зазначений строк, однак суд вважає, що цей строк пропущено позивачем з поважних причин, оскільки останній дізнався про притягнення його до адміністративної відповідальності тільки 08.09.09 р., а відтак суд вважає за можливе поновити цей строк позивачу.
Згідно ст. 258 КУпАП у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Суду не надано доказів, що радіолокаційний відеозаписуючий вимірювач швидкості «Візір» 23 червня 2009 року працював в автоматичному режимі. Про те, методичні рекомендації по роботі із зазначеним прибором вказують та те, що вимірювач швидкості «Візір» забезпечує відеозапис тільки в стаціонарному і патрульному режимі за допомогою особи, яка проводить настройку цього прибору. Вказаний прибор є вимірювачем швидкості, а не технічним засобом, що фіксує будь-які правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху, а відтак інспектор ДПС відповідно до вимог ст. 254 КУпАП повинен був зупинити правопорушника та скласти протокол про адміністративне правопорушення, передбачений ст.ст. 254-256 КУпАП.
Оцінюючи надані суду докази, суд вважає, що зазначена постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності винесена з порушенням норм адміністративного права, а відтак позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи вище викладене, суд дійшов до висновку, що постанову, винесену інспектором з дізнання відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території та автомобільно-технічної інспекції м. Армянська - Черепчуком М.М. області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, треба визнати протиправною та скасувати.
Керуючись ст. 159-162 Кодексу Адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову серії АК № 142682 від 23 червня 2009 року, винесену інспектором з дізнання відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території та автомобільно-технічної інспекції м. Армянська Управління ДАІ Головного Управління МВС України в автономній республіці Крим Черепчуком М.М., про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 340 грн.
Постанова суду може бути оскаржена в Одеській апеляційний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня складення її в повному обсязі через Жовтневий районний суд Миколаївської області. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Л. Царюк