Судове рішення #7069353

Справа 22ц-20956\08


Головуючий в 1 інстанції Вікторович Н.Ю.

Категорія 46 ( 1 )

Доповідач Михайлів Л.В.

УХВАЛА

Іменем України


25 червня 2008 року колегія суддів судової палати по цивільних справах апеляційного

суду Дніпропетровської області в складі:

головуючого: судді Неклеси В.І.

суддів Братіщевої Л.А., Михайлів Л.В.,

при секретарі Чубіній А.В.

за участю: ОСОБА_1, ОСОБА_2

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу від 10 квітня 2008 року за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди,


ВСТАНОВИЛА:


В січні 2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення на її користь моральної шкоди, завданої внаслідок несвоєчасної сплати аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Рішенням Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу від 10 квітня 2008 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 ставить питання про скасування рішення суду та ухвалення нового рішення про задоволення позову, вказуючи на неповноту дослідження всіх доказів та невідповідність висновків суду обставинами справи.

Суд не взяв до уваги, що відповідач ухилявся від сплати аліментів на її користь та на користь дитини, чим завдав моральної шкоди.

Перевіривши законність та обгрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Матеріалами справи встановлено, що рішенням Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу від 24 лютого 2004 року з ОСОБА_2 стягнуто на користь ОСОБА_1 аліменти в розмірі 1\6 частини заробітку(доходу) на утримання доньки- ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.

Рішенням Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу від 01 червня 2004 року з ОСОБА_2 стягнуто аліменти на користь ОСОБА_1 на її утримання в розмірі 1\10 частини заробітку(доходу) до досягнення дитиною трирічного віку, тобто до 15 січня 2005 року.

На виконання зазначених рішень суду видано виконавчі листи, проте боржник від сплати аліментів ухилявся, мав заборгованість по сплаті аліментів, у зв'язку з чим ухвалою судді Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу від 01 листопада 2004 року оголошено розшук боржника ОСОБА_2

Ухвалюючи рішення про відмову в задоволенні позову ОСОБА_1 про стягнення моральної шкоди з відповідача у зв'язку з несплатою ним аліментів на утримання позивачки та неповнолітньої дитини, суд виходив з тих обставин, що заборгованість відповідача по сплаті аліментів станом на 01.01.2008 року погашена в повному обсязі, у


зв'язку з чим дійшов висновку, що вимоги ОСОБА_1 необгрунтовані та не підтверджуються доказами.

Колегія суддів, залишаючи рішення суду без змін, виходить із наступних підстав.

Звертаючись з вимогами про стягнення моральної шкоди , позивачка посилалася в обґрунтування своїх вимог на ст. ст. 1166, 1176 Цивільного Кодексу України. Проте з матеріалів справи вбачається, що із встановлених обставин справи витікають сімейні правовідносини сторін, які врегульовані нормами Сімейного кодексу України і вказаним законом не передбачено відшкодування моральної шкоди боржником у зв'язку з несплатою ним аліментів.

Доводи позивачки в апеляційній скарзі щодо неповноти дослідження всіх доказів та невідповідності висновків суду обставинам справи протирічать матеріалам справи та не ґрунтуються на законі.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції є правильним по суті, справедливим, висновки суду відповідають обставинам справи, в той час як доводи апеляційної скарги є необгрунтованими, тому апеляційну скаргу слід відхилити, а рішення суду першої інстанції - залишити без змін.

Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів-


УХВАЛИЛА:


Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити.

Рішення Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу від 10 квітня 2008 року— залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація