Справа 2а-4706/09
Категорія 2.31.3
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 січня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Матвєєвої В.В., при секретарі Сіряцькому А.С.,
За участю сторін:
позивач: не з'явився,
представник відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації Луганської області про зобов'язання виплатити суму недоплаченої щорічної разової грошової допомоги до 5-го травня в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком за 2008 рік, -
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2008 року до суду надійшла адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації Луганської області про зобов'язання виплатити суму недоплаченої щорічної разової грошової допомоги до 5-го травня в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком за 2008 рік в розмірі 2095.
Позивач в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач є учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1 та має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.
Згідно ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» дія ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» була зупинена.
В п.20 розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» частину п'яту було викладено в такій редакції: «Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України».
Статтею 2 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" встановлено, що законодавство України про статус ветеранів війни та їх соціальні гарантії складається з цього Закону та інших актів законодавства України; права та пільги для ветеранів війни, встановлені раніше законодавством України, не можуть бути скасовані без їх рівноцінної заміни; нормативні акти органів державної влади, які обмежують права і пільги ветеранів, передбачені цим законом, є недійсними.
Фактично позивач отримав від управління праці та соціального захисту населення Кремінської районної держаної адміністрації Луганської області у 2008 році - 350 грн.
Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 положення Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким було змінено ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», визнанні такими, що не відповідають Конституції України та втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Починаючи з 29 жовтня 2003 року виплату одноразової грошової допомоги здійснюють органи праці та соціального захисту населення, відповідно до п. 2 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 року № 256 (із змінами та доповненнями).
Як вбачається зі ст. 11 КАС України, суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Таким чином, для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, про які він просить, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, та визнати бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації Луганської області щодо невиплати позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5-го травня як учаснику бойових дій в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком за 2008 рік та зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації Луганської області здійснити перерахунок та виплату суму недоплаченої щорічної разової грошової допомоги до 5-го травня як учаснику бойових дій в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком за 2008 рік.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації в Луганській області щодо невиплати на користь ОСОБА_1 суму недоплаченої щорічної разової грошової допомоги до 5-го травня як учаснику бойових дій в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком за 2008 рік незаконними.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації в Луганській області здійснити перерахунок та виплату на користь ОСОБА_1 суму недоплаченої щорічної разової грошової допомоги до 5-го травня як учаснику бойових дій в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком за 2008 рік.
В задоволені решти вимог відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу — з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.