Справа №2-1274/9
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2009 року Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді: Пінкевич Н.С.
при секретарі: Король О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до виконкому Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, третя особа Комунальне підприємство Києво-Святошинське бюро технічної інвентаризації про визнання права власності на самочинне будівництво, -
встановив:
У лютому 2009 року позивачі звернулись до суду з названим позовом. Свої вимоги мотивували тим, що за договором купівлі-продажу від 03 червня 2008 року придбали земельну ділянку розміром 0,1501 га на території с Нове Києво-Святошинського району Київської області з цільовим призначенням - будівництво і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд. На підставі вказаного договору купівлі-продажу 19 листопада 2008 року їм було видано державний акт на право власності на земельну ділянку розміром 0,1501 га з цільовим призначенням - для обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд. Враховуючи, що власник земельної ділянки може використовувати її на свій розсуд відповідно до її цільового призначення, тому ними був збудований двоквартирний житловий будинок без відповідних дозволів та проектної документації.
Посилаючись на те, що це самочинне будівництво не порушує права інших осіб, норми забудови та містобудівельні нормативи, що стверджується довідками компетентних органів, позивачі просили суд узаконити самочинне будівництво на підставі ч.5 ст.376 ЦК України, шляхом визнання права власності на цю будову та зобов'язання БТІ зареєструвати право власності на нього.
В подальшому позивачі відмовились від позовних вимог в частині зобов'язання БТІ провести реєстрацію права власності на самочинно побудований будинок.
В судовому засіданні позивачі позов підтримали.
Тарасівська сільська рада направила до суду листа, в якому просить справу розглянути за відсутністю представника ради, проти позову не заперечувала.
Вислухавши пояснення сторін, їх представників, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позови підлягає до задоволення з таких підстав.
Згідно ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.61 цього кодексу.
У відповідності до ч. 5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
При розгляді справи судом встановлено, що за договором купівлі-продажу від
03 червня 2008 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 придбали земельну ділянку розміром
0,1501 га (по 1/2 частині у кожної) по вул. Правика, 187 в с Нове Києво-Святошинського
району Київської області з цільовим призначенням - будівництво і обслуговування жилого
будинку, господарських будівель та споруд.
19 листопада 2008 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 отримали державний акт на земельну ділянку площею 0,1501 га по вул. Правика, 187 в с. Нове Києво-Святошинського району Київської області.
На вказаній земельній ділянці позивачами без отримання відповідної технічної документації та відповідних дозволів, самочинно побудований двоквартирний житловий будинок.
Рішенням Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 25 грудня 2008 року за № 185/8 ОСОБА_2 та ОСОБА_1 надано дозвіл на виготовлення технічної документації на самовільно побудований двоквартирний житловий будинок в с Нове по вул. Правика.
Згідно листа Києво-Святошинської районної санітарно-епідеміологічної станції №4411 від 24 грудня 2008 року та листа відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області № 335/619 від 22 грудня 2008 року даний житловий будинок побудовано в межах норм забудови.
Згідно листа Державного пожежного нагляду України управління з питань наглядово-профілактичної діяльності ГУ МНС України в Київській області № 1059 від 25 грудня 2008 року протипожежні норми при самовільному будівництві вказаного житлового будинку не порушені.
За самовільне, без виготовлення і затвердження проектної документації, отримання дозволу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю будівництво постановами №3328 та № 3327 інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київської області на ОСОБА_1 та ОСОБА_2 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
З державного акту про право власності на земельну ділянку вбачається, що земельна ділянка межує з земельними ділянками громадян ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які не заперечують проти узаконення самовільної побудови, так як це не порушує їх прав, що підтверджується матеріалами справи.
У відповідності до ст. 331 ЦК України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею. Право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва.
За наведених обставин суд вважає, що за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 може бути визнане право власності на двоквартирний житловий будинок по вул. Правика, 187 в с Нове, по 1/2 частині за кожною.
Керуючись ст.ст.331, 376 ЦК України та ст.ст. 208, 213-215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_5, ОСОБА_2 задоволити частково.
Визнати за ОСОБА_5 та ОСОБА_2 право власності, по 1/2 частині за кожною, на двоквартирний житловий будинок (розмірами 23,22* 13,94м, по квартирі 1: житловою площею 78,10 кв.м, загальною - 229,40 кв.м, по квартирі 2: житловою площею 79,40 кв.м, загальною - 236,40 кв.м) по вулиці Правика, 187 в селі Нове Києво-Святошинського району Київської області.
На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.