Судове рішення #7062922

                                                                                                                                                                                 Справа № 2-195

                                                                                                                                                                                          2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

                                               

        20 серпня 2009 року                                                                         Оратівський районний суд

                                                                                                                           Вінницької області

В складі: головуючого Круглика В.В.

при секретарі Новодворській О.Г.

        розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Оратів справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини, за участю позивачки, у відсутність відповідача,-

В С Т А Н О В И В:

          ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини з ОСОБА_2.

ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги в частині розірвання шлюбу підтримала в повному обсязі, в частині стягнення аліментів змінила позовні вимоги та суду пояснила, що 24.06.2007р. виконавчим комітетом Скальської сільської ради Оратівського району Вінницької області зареєструвано шлюб між нею ОСОБА_1 та ОСОБА_2, про що в книзі реєстрації актів про одруження зроблено актовий запис № 01. Прізвище ОСОБА_1 змінено на ОСОБА_1.

Від спільного проживання ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_4 батьком якого є відповідач, який проживає з позивачкою.

Сімейне життя не склалось через різні і несумісні характери, що в повсякденному житті призводило до непорозумінь один одного та прикрих сімейних негараздів. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 уже більше одного року проживають окремо будь-яких зв'язків між собою сторони не підтримують. Тому подальше збереження сім”ї вважає неможливим та недоцільним.

Відповідач відмовляється добровільно розірвати шлюб в органах РАЦСу, відмовляється добровільно надавати допомогу на утримання дитини, не виконуючи свої сімейних обов”язків і тому позивачка змушена звернутися в суд про розірвання шлюбу та примусове стягнення аліментів.

Місце роботи і розмір доходів відповідача ОСОБА_1 невідомо. Тому вона просить суд стягнути з ОСОБА_2 на свою користь аліменти на утримання сина ОСОБА_4 в розмірі 300 гривень щомісячно, починаючи з дня подачі заяви і до повноліття дитини.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з”явився, будучи належним чином повідомлена про день та час, місце розгляду справи, причини своєї неявки суд не повідомив, не надав заяви про слухання справи у його відсутність чи заперечення на позов.

Суд, заслухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов слід задоволити, виходячи з наступного.

24.06.2007 року виконком Скальської сільської ради Оратівського району Вінницької області зареєстрував шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, актовий запис в книзі реєстрації про одруження № 01, що підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_1.

    Згідно із свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2, виданим виконкомом Скальської сільської ради Оратівського району Вінницької області у ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_4.

      Відповідно до довідки № 64 від 13.03.2009р., виданої виконкомом Скальської сільської ради, на утриманні ОСОБА_1 знаходиться син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

    Згідно ст. 112 СК України суд, з'ясувавши фактичні взаємовідносини подружжя, які виразились в тому, що сімейні стосунки у сторін не склалися через несумісні характери, сім’я фактично розпалась, вважає, що подальше збереження шлюбу буде суперечити інтересам сторін, що має істотне значення, тому шлюб необхідно розірвати.

            Згідно ст. 180 СК України батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

            Відповідно до ст. 182 СК України суд при визначенні розміру аліментів, враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.

            Згідно ст. 183 СК України суд визначає розмір аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини.

на підставі ст.ст. 110, 112, 180, 182 СК України, керуючись ст.ст.57, 88, 213, 215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :

        Позов задоволити.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 24 червня 2007 року виконкомом Скальської сільської ради Оратівського району Вінницької області, актовий запис № 01, розірвати.

    При реєстрації розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 17 грн. державного мита, ОСОБА_1 від сплати державного мита в доход держави звільнити.

    Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 300 гривень щомісячно, починаючи з 14.07.2009 року і до досягнення повноліття дитиною.

    Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 державне мито в сумі 8,50 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 31,50 грн. та витрати пов’язані з наданням правової допомоги в сумі 274,07 грн.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Оратівський районний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у визначений вище строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

    СУДДЯ :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація