Судове рішення #7061893

КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                          Справа № 2н-54/09

У Х В А Л А

27 листопада 2009 року                                                                    селище Компаніївка

Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Варакіна Н.Б. розглянула заяву ПАТ КБ «Приватбанк» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованісті за кредитним договором

В С Т А Н О В И Л А:

    ПАТ КБ «Приватбанк» звернулося до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором в розмірі 25 923 грн.

В обґрунтування вимог зазначає, що відповідно до укладеного договору ОСОБА_1 отримав кредит у розмірі 1 686 грн. У зв’язку з порушенням зобов’язань станом на 18 вересня 2009 року має заборгованість в розмірі 25 923 грн., яка складається із заборгованості за кредитом, по процентам за користування кредитом, заборгованість по комісії за користування кредитом, пені та штрафу (фіксованої та процентної ставки). Також зазначають, що Договір складається з заяви позичальника та умов надання споживчого кредиту фізичним особам.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 96 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо зазначено вимогу, яка ґрунтується на правочині, вчиненому у письмовій формі.

З матеріалів, доданих до заяви про видачу судового наказу вбачається, що ОСОБА_1 заповнив анкету та заяву позичальника, в якій зазначено, що позичальник ознайомлений із умовами надання споживчого кредиту фізичним особам («Розстрочка») (Стандарт), та погоджується, що зазначена Заява та Умови є кредитно-заставним договором, при цьому Умови надання кредиту фізичним особам підписаний тільки ПАТ КБ «Приватбанк».

Статтею 1055 ЦК України передбачено, що кредитний договір укладається у письмовій формі.

Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами), що передбачено ч. 2 ст. 207 ЦК України.  

За таких обставин, не може вважатися договором, вчиненим у письмовій формі, підписаний сторонами документ про те, що вони ознайомлені з умовами договору та погоджуються з ними.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 100 ЦПК України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, якщо заявлену вимогу не передбачено ст. 96 ЦПК України.

У разі відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу заявник може звернутися з тими самими вимогами у позовному провадженні, що передбачено ч. 2 ст. 101 ЦПК України.

    На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 100 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Відмовити ПАТ КБ «Приватбанк» у прийнятті заяви про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором.

 

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний  строк  з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги  або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя Компаніївського

районного суду

Кіровоградської області                                                  Н.Б. Варакіна

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація