Судове рішення #7061871

КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                              Справа № 2-233/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

17 листопада 2009 року                                                                селище Компаніївка

Компаніївський районний суд Кіровоградської області у складі:

    головуючої судді         Варакіної Н.Б.

    при секретарі               Степановій Л.Г.

розглянув у відкритому судовому засіданні в селищі Компаніївка цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області про встановлення фактів, що мають юридичне значення та визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,  

В С Т А Н О В И В:

    ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до   Калениківської сільської ради Золотоніського району  Черкаської області про встановлення факту,  що має юридичне значення та визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини. Після уточнення позовних вимог просив замінити неналежного відповідача на Нечаївську сільську раду Компаніївського району Кіровоградської області та визначити додатковий строк для  подачі заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2, встановити факт належності Державного акту на право приватної власності на землю та свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат), виданих на ім’я його матері, в яких прізвище ім’я та по батькові матері не збігаються із зазначеними  в свідоцтві про смерть. Крім того встановити факт родинних відносин, оскільки його прізвище, зазначене в паспорті та прізвище матері в свідоцтві про смерть різняться.

    В судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав. Суду пояснив, що його прізвище в паспорті  зазначено як «ОСОБА_1», а прізвище матері  у свідоцтві про смерть та в свідоцтві про його народження як «ОСОБА_1», тому для оформлення спадщини є необхідність встановити факт родинних відносин, а саме, що він є сином ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2. Крім того Державний акт на право приватної власності на землю виданий на ім’я ОСОБА_2, де по-батькові не збігається із зазначеним у свідоцтві про смерть - «ОСОБА_2». Свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) видане на ім’я ОСОБА_2, де прізвище та по-батькові не збігаються із зазначеними в свідоцтві про смерть «ОСОБА_2» та  «ОСОБА_2».  Строк для подачі заяви про прийняття спадщини пропустив із-за юридичної неграмотності і тому, що є інвалідом по слуху та майже нічого не чує.

    Відповідач в судове засіданні не з’явився. Надіслав до суду заяву, в якій не заперечує проти задоволення вимог позивача та просить розглянути справу у його відсутність. Визнання відповідачем пред”явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

    Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 суду пояснили, що є сусідами позивача та підтвердили той факт, що він є сином ОСОБА_2, яка померла у ІНФОРМАЦІЯ_2.

Заслухавши пояснення  позивача, свідків, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав .

Судом встановлено, що позивач є сином ОСОБА_2, що  підтверджується свідоцтвом про народження позивача та показами свідків (а.с. 7).

В паспорті позивача прізвище зазначено як «ОСОБА_1» (а.с. 8).

Зі свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_2  померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 6).

Державний акт на право приватної власності на землю виданий на ім’я ОСОБА_2 (а.с. 21).

Свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) виданий на ім’я ОСОБА_2 (а.с. 22).

На підставі наведеного, суд вважає що в судовому засіданні знайшли своє підтвердження факт родинних відносин між позивачем та його матір’ю ОСОБА_2 і факт належності їй Державного акту на право приватної власності на землю та свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат).

Згідно зі ст. 256 ЦПК України справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, розглядаються в судовому порядку, коли чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення, а також  при неможливості одержання заінтересованими особами відповідних документів або відновлення загублених чи знищених документів, що посвідчують ці факти .

Оскільки зазначені юридичні факти породжують правові наслідки  і від  цього залежить виникнення майнових прав у позивача, а встановити зазначені факти іншим шляхом неможливо, суд приходить до висновку про задоволення вимог позивача.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України  для прийняття спадщини  встановлено  строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Згідно із ч. 3 ст. 1272 цього ж Кодексу, за позовом спадкоємця, який пропустив строк  для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Позивач виявив бажання прийняти спадщину, але пропустив  встановлений  законом строк з причин, які визнаються судом поважними.        

При зверненні до суду позивач сплатив судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп. Позивач доповнив свої вимоги, але судовий збір при цьому не сплатив. Тому з позивача на користь держави необхідно стягнути 25 грн. 50 коп. судового збору.  

    На підставі ст.ст.  1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 256, 259 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

    Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

    Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є сином ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2.

Встановити, що Державний акт на право приватної власності на землю НОМЕР_1 виданий 28 березня 2002 року на ім’я ОСОБА_2, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 138, належить ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Встановити, що свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії НОМЕР_2, видане 4 грудня 2001 року на ім’я ОСОБА_2, належить ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,  додатковий  строк  для подання ним  заяви  до нотаріальної контори про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2,  терміном на два місяці.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 25 грн. 50 коп. на користь держави.

    Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції  шляхом подачі в 10-денний  строк   з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги  або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя Компаніївського

районного суду

Кіровоградської області                             підпис              Н.Б. Варакіна    

 

Рішення набрала законної сили та підлягає виконанню 27.11.2009 року

Копія вірна:

Суддя Компаніївського

районного суду

Кіровоградської області                                                Н.Б. Варакіна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація