Справа № 2-а-3344/09/2270/8
ПОСТАНОВА
Іменем України
«30» березня 2009 p. Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі: головуючого судді Святецького В.В.,
при секретарі Маховичі В.А.
з участю: прокурора Шкадько В.В.
представника позивача Ковальчука В.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хмельницькому адміністративну справу за позовом прокурора Красилівського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 с Чернелівка Красилівського району про стягнення заборгованості по страхових внесках, -
ВСТАНОВИВ:
В обгрунтування своїх позовних вимог прокурор посилається на те, що перевіркою в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів, встановлено, що у приватного підприємця ОСОБА_2 за період з 20.01.2009 року по 20.02.2009 року утворилась заборгованість до управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі в сумі 1125,70 грн..
Управлінням Пенсійного фонду України в Красилівському районі на адресу боржника виставлено вимогу про сплату заборгованості на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Проте на підставі вимоги неможливо провести абсолютно всі виконавчі дії для забезпечення повного і фактичного виконання, так як відповідно до ст. 1074 Цивільного кодексу України обмеження прав клієнта щодо розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку не допускаються, крім випадків обмеження права розпорядження рахунком за рішенням суду.
Управлінням Пенсійного фонду України в Красилівському районі на адресу боржника виставлено вимогу про сплату заборгованості на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Проте на підставі вимоги неможливо провести абсолютно всі виконавчі дії для забезпечення повного і фактичного виконання, так як відповідно до с т. 1074 Цивільного кодексу України обмеження прав клієнта щодо розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку не допускаються, крім випадків обмеження права розпорядження рахунком за рішенням суду.
Відповідно до ст. 60 КАСУ прокурор, може звернутися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадян або держави в порядку, встановленому КАСУ та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь - якій стадії адміністративного процесу.
Несплата платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування призводить до порушення інтересів держави в особі Пенсійного фонду України, позбавляючи можливості надавати соціальні послуги населенню з коштів Пенсійного фонду, що формується за рахунок страхових внесків роботодавців, а тому позов заявляється прокурором.
Тому прокурор просить суд винести рішення про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 1125,70 грн. на користь Управління пенсійного фонду України в Красилівському районі.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги у повному обсязі та просять їх задовольнити.
Відповідачка в судове засідання не з'явилась, хоча була належним чином повідомлена про місце, дату та час розгляду справи. Про причини неявки не повідомила. Заяву про розгляд справи у її відсутності чи про відкладання розгляду справи не подала.
Тому суд визнає правильним розглянути справу у відсутності відповідачки.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд знаходить позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідачка с суб'єктом підприємницької діяльності, платником страхових внесків, що підтверджується анкетою страхувальника.
Згідно з п.п.6 п.2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідач, як платник страхових внесків зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача, як страхувальника, є календарний місяць (ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").
Страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України і який підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Заборгованість відповідачки становить 1125,70 грн., що підтверджується розрахунком суми страхових внесків, розрахунком суми позову, картками особистого рахунку.
Факт направлення управлінням Пенсійного фонду України в Красилівському районі відповідачу вимоги про сплату заборгованості підтверджується корінцем вимоги та відповідним поштовим повідомленням.
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги грунтуються на вимогах закону та підлягають задоволенню.
Керуючись Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст. 7, 9, 71, 86,158- 163, 167,254 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 (с. Чернелівка Красилівського р-иу, ідент. номер НОМЕР_1 ) в користь управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі (рр 25602301232 ВАТ Державний Ощадний банк України відділення 5311 МФО 375111 в Красилівському районі) заборгованість по страхових внесках в сумі 1125 (одна тисяча сто двадцять п'ять) гривень 70 коп.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.