Справа №2-319 2009 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2009 р.
Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого судді Мірошниченка М.А.
при секретарі Васильєвій Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Макіївки цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської Ради, про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 міської Ради, про визнання права власності, зазначивши, що 26 травня 1956 року помер батько - ОСОБА_3, який постійно мешкав в м. Макіївка, селище Високий, вулиця Первомайська, буд. 11.
17 листопада 1983 року померла мати - ОСОБА_4, яка постійно мешкала в
м.Макіївка, селище Високий, вулиця Первомайська, буд. 11.
Померлим на праві спільної сумісної власності належав жилий будинок з надвірними будівлями, розташований в м. Макіївка, селище Високий, вулиця Первомайська, буд. 11.
Вказаний будинок належить померлим на підставі свідоцтва про право особистої власності на домоволодіння в спільній сумісній власності, виданим 24 листопада 1960 року Харцизьким райкомунгосподарством.
Цей документ не було до оформлено та не було зареєстровано в БТІ. На момент смерті батька позивачка була неповнолітньою, їй було 14 років. На той час вона не була зареєстрована у будинку.
Зареєстрували в домовій книзі у 1958 року, з моменту отримання паспорту. В будинку проживала разом з матір"ю, яка прийняла спадщину, так як жила постійно в будинку, що підтверджено домовою книгою.
Мати при житті склала заповіт, яким заповідала все своє майно, де б воно не знаходилось та з чого б воно не складалось позивачці. Заповіт було посвідчено 05 серпня 1974 року секретарем Грузько-Зорянської селищного ради Гірницького району м. Макіївки. Заповіт не змінено і не скасовано. Спадкоємців, маючих право на обов'язкову частину немає.
Спадщина прийнята, так як впродовж шестимісячного строку після смерті матері постійно проживала у спадковому будинку, що згідно з законодавством, яке діяло на час смерті батьків вважалось прийняттям спадщини.
Позивачці необхідно отримати свідоцтво про право на спадщину.
В зв'язку з тим, що померлі не зареєстрували будинок в БТІ та не оформили документ належним чином, витяг з БТІ для отримання свідоцтва про право на спадщину не виданий, а виданий акт БТІ від 17 жовтня 2008 року, за яким для підтвердження права власності та рекомендовано звернутися до суду
У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 повністю підтримали позов, навівши ті ж обставини, що і в позовній заяві.
Представник відповідача ОСОБА_2 міської Ради у судове засідання не з'явився, направивши суду заяву з проханням розглянути справу у його відсутність.
Суд, вислухавши позивачку ОСОБА_1 вивчивши матеріали справи, і вважає що позовна заява підлягає задоволенню.
Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що згідно свідоцтва про право особистої власності на домоволодіння в спільній сумісній власності, виданим 24 листопада 1960 року Харцизьким райкомунгосподарством, будинок розташований за адресою: м. Макіївка, селище Високий, вулиця Первомайська, буд. 11 належить померлим ОСОБА_3, ОСОБА_4 /а.с.П/.
На підставі заповіту, ОСОБА_4 заповідала все своє майно, де б воно не знаходилось та з чого б воно не складалось ОСОБА_1, який було посвідчено 05 серпня 1974 року секретарем Грузько- Зорянської селищного ради Гірницького району м. Макіївки/а.с. 10/.
26 травня 1956 року помер - ОСОБА_3, та 17 листопада 1983 року померла - ОСОБА_4, відповідно до свідоцтв про смерть /а.с.5-6/.
Згідно з актом КП «БТІ м. Макіївки» від 17 жовтня 2008 року, за яким для підтвердження права власності рекомендовано звернутися до суду /а.с.16/.
Прийнята спадщина вважається належною спадкоємцю з часу прийняття спадщини.
Згідно зі ст. 392 ЦК України: «Власник майна може заявити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюється, не визнається іншою особою, а також у разі втрати документу».
Відповідно до п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 р. № 7 за відсутності умов для отримання свідоцтва про право на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Таким чином, сукупність досліджених у судовому засіданні доказів приводить суд до висновку, що можливо визнати право власності в порядку спадкування на жилий будинок 30 всіма надвірними будівлями, розташований за адресою: м.Макіївка, селище Високий, вулиця Первомайська, будинок 1 за ОСОБА_1.
Керуючись ст.ст.392, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської Ради, про визнання права власності -задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, право власності в порядку спадкування на жилий будинок 30 всіма надвірними будівлями, розташований за адресою: м. Макіївка, селище Високий, вулиця Первомайська, будинок 11.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.