Справа №2-4418/8
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 березня 2009 року Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Пінкевич Н.С.
при секретарі Скляренко О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
встановив:
У листопаді 2008 року ОСОБА_1 звернулась до районного суду з вищевказаним позовом. Свої вимоги мотивувала тим, що більше двох років вона зі своїм чоловіком ОСОБА_2 не проживає разом та не веде спільного господарства. Від шлюбу мають неповнолітню доньку - ОСОБА_2. Оскільки подальше збереження шлюбу є неможливим та суперечить її інтересам, просила суд розірвати шлюб, зареєстрований у Бердичівському відділі реєстрації актів громадянського стану міського управління юстиції Житомирської області.
У судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала. Суду пояснила, що у 2006 році вони стали проживати окремо. З того часу разом не проживають, спільного господарства не ведуть та взагалі не спілкуються. Вважає, що шлюб лише формально, тому відсутні підстави для подальшого примирення. Подальше збереження шлюбу суперечить її інтересам.
У судове засідання відповідач не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомив.
Судом встановлено, що 28 серпня 2002 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено шлюб, який зареєстрований у Бердичівському відділі реєстрації актів громадянського стану міського управління юстиції Житомирської області.
Від шлюбу мають неповнолітню доньку - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Сторони по справі не проживають разом більше двох років, спільного господарства не ведуть, шлюбних відносин вони не підтримують.
Відповідно до ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
При розгляді справ суд має встановлювати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову, можливість збереження шлюбу в подальшому.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що має істотне значення.
Оскільки судом встановлено, що сторони довгий час не проживають разом, спільного господарства не ведуть, у наданий судом строк не примирились, тому шлюб між ним ними може бути розірваним.
Керуючись ст.ст. 110, 112 СК України, ст.ст. 213, 218ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у Бердичівському відділі реєстрації актів громадянського стану міського управління юстиції Житомирської області 28 серпня 2008 року, актовий запис №433, розірвати.
Витрати, пов'язані з одержанням свідоцтва про розірвання шлюбу в розмірі 17 гривен, покласти на відповідача по справі ОСОБА_2
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії до суду, що його ухвалив.
На заочне рішення суду позивачем може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.