АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
" 10_ " _грудня___ 2009 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючого Фащевської Н.Є.,
Суддів Дикун С.І., Жолудько Л.Д.
при секретарі Стопник О.С.
з участю представника ОСОБА_1 ОСОБА_2, представника відділу ДВС Підгаєцького РУЮ Яцків О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Підгаєцького районного суду від 17 вересня 2009 року у справі за скаргою ОСОБА_1 на постанову відділу державної виконавчої служби Підгаєцького районного управління юстиції від 31.03.2009 р. про закінчення виконавчого провадження,
ВСТАНОВИЛА:
У серпні 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду із скаргою на неправомірні дії відділу державної виконавчої служби Підгаєцького районного управління юстиції.
Заявниця вказувала, що рішенням Підгаєцького районного суду від 17 червня 2005 року визнано незаконним рішення сесії Угринівської сільської ради від 24 серпня 2004 року та неправомірним розпорядження Підгаєцької районної державної адміністрації за № 297 від 31 серпня 2004 року в частині затвердження пункту 9 польового обстеження сільськогосподарських угідь, що підлягають поділу на земельні частки (паї) колишньої селянської спілки “Колос” на території Угринівської сільської ради Підгаєцького району, щодо рекомендації провести обмін площі поля №5,рілля площею 5,5 га, на площу земель вільного резервного фонду, що примикає до “кар'єру”, та зобов'язано Угринівську сільську раду надати ОСОБА_1 земельну ділянку (пай) у розмірі 1, 42 га ( в умовах кадастрових гектарах) на полі №5 (згідно зі схемою поділу).
Заявниця вказувала, що державним виконавцем не було вжито всіх заходів, передбачених Законом України “Про виконавче провадження“, для виконання рішення Підгаєцького районного суду від 17.06.2005 року, яким зобов’язано Угринівську сільську раду надати їй земельну ділянку (пай) у розмірі 1, 42 га ( в умовах кадастрових гектарах) на полі №5 (згідно зі схемою поділу).
Однак, не зважаючи на це, державним виконавцем безпідставно 31.03.2009 року винесено постанову про закінчення виконавчого провадження, чим порушено її законні права та інтереси.
Заявниця просила скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження від 31 березня 2009 року щодо примусового виконання виконавчого листа №2-241/05 виданого 04.08.2005р. Підгаєцьким районним судом та відновити виконавче провадження.
Ухвалою Підгаєцького районного суду від 17 вересня 2009 року у задоволенні скарги відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить ухвалу суду 17 вересня 2009 року скасувати, а скаргу задовольнити, посилаючись на те, що оскаржувана постанова відділу державної виконавчої служби є незаконною, оскільки рішення суду фактично не виконано, тому підстав для винесення постанови про закінчення виконавчого провадження не було.
У суді апеляційної інстанції представник апелянта ОСОБА_2 апеляційну скаргу ОСОБА_1 підтримала, зіславшись на доводи, викладені в ній. Крім того, представник пояснила, що виконанню рішень суду від 17.06.2005 р. та Угринівської сільської ради за № 150 від 9 березня 2008 року перешкоджають особи, які самовільно зайняли земельну ділянку на полі №5 в урочищі “За горбом”, до яких ні радою, ні виконавчою службою не вживаються заходи щодо звільнення цієї ділянки.
Представник ДВС апеляційної скарги не визнала і пояснила, що ухвала суду є законною та обгрунтованою, а доводи апеляційної скарги безпідставними. Виконавчою службою дотримано передбачених ст. 76 ЗУ “ Про виконавче провадження” умов виконання рішення суду, за яким боржник зобов’язаний учинити певні дії.
Судом установлено, що рішенням Підгаєцького районного суду від 17 червня 2005 року визнано незаконним рішення сесії Угринівської сільської ради від 24 серпня 2004 року та неправомірним розпорядження Підгаєцької районної державної адміністрації № 297 від 31 серпня 2004 року в частині затвердження пункту 9 польового обстеження сільськогосподарських угідь, що підлягають поділу на земельні частки (паї) колишньої селянської спілки “Колос” на території Угринівської сільської ради Підгаєцького району, щодо рекомендації провести обмін площі поля №5, рілля площею 5, 5 га, на площу земель вільного резервного фонду, що примикає до “кар'єру”, та зобов'язано Угринівську сільську раду надати ОСОБА_1 земельну ділянку (пай) у розмірі 1, 42 га ( в умовах кадастрових гектарах) на полі №5 (згідно схеми поділу).
Постановою відділу державної виконавчої служби Підгаєцького районного управління юстиції від 10.08.2005 року було відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа за №2-241, виданого 04.08.2005 року на підставі рішення Підгаєцького районного суду від 17 червня 2005 року.
Виконавче провадження відкрито по виконанню рішення немайнового характеру.
Виконавче провадження неодноразово відновлювалось.
09 березня 2008 року рішенням Угринівської сільської ради за № 150 на виконання рішення Підгаєцького районного суду від 17 червня 2005 року відмінено рішення сесії Угринівської сільської ради від 24.06.2004 року як незаконне. Вирішено погодити проведення розпаювання земельної ділянки на полі №5 в урочищі “За горбом” згідно з рішенням зборів уповноважених селянської спілки “Колос” від 11.12.1998 року та звернутись із клопотанням про внесення змін до розпорядження Підгаєцької районної державної адміністрації від 31.08.2004 року. Також вирішено погодити надання дозволу на виготовлення проекту схеми розподілу (розпаювання) поля №5 в урочищі “За горбом” та доручити сільському голові укласти договір з ТОВ “Геосервіс” на розробку Проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) за рахунок земель колективної власності на полі №5 в урочищі “За горбом”. Зобов'язано землевпорядника сільської ради до 1 квітня 2008 року попередити громадян, які незаконно користуються земельними ділянками на полі №5 в урочищі “За горбом”, що дані земельні ділянки підлягають вилученню згідно з рішенням сільської ради від 24 лютого 2004 року та акту проведення обмірів земельних ділянок від 27.05.2005 року.
24 лютого 2004 року сесією Угринівської сільської ради 4-го скликання було прийнято рішення про виділення громадянці ОСОБА_1 земельної частки (паю) згідно з черговістю полів.
Відповідно до положень п. 8 ст.37 Закону “Про виконавче провадження” 31 березня 2009 року державним виконавцем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження в зв’язку з повним виконанням рішення суду згідно з виконавчим документом.
Розглянувши справу, перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційної скарги, заслухавши пояснення учасників апеляційного розгляду справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає.
Відмовляючи у задоволенні скарги, суд виходив з того, що постанова про закінчення виконавчого провадження винесена з дотримання норм ст.ст. 37, 76 ЗУ “Про виконавче провадження”, рішення суду виконано, тому права ОСОБА_1 у виконавчому провадженні не порушені та підстав для відновлення виконавчого провадження не має.
Колегія вважає, що з таким висновком суду слід погодитись, оскільки він відповідає встановленим судом обставинам та вимогам закону.
Вимоги ст. 37 даного Закону передбачають перелік підстав для закінчення виконавчого провадження. Оскаржувана постанова про закінчення виконавчого провадження винесена на підставі ч.1 п.8 ст.37 Закону України “Про виконавче провадження “, всилу якої виконавче провадження підлягає закінченню у випадку фактичного виконання рішення згідно з виконавчим документом.
Відповідно до Указу Президента України "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" від 8 серпня 1995 р., та постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 1996 р. за № 187 "Про стан реформування земельних відносин" Державний Комітет по земельних ресурсах, Міністерство сільського господарства і продовольства України та Українська Академія аграрних наук розробили методичні рекомендації щодо порядку передачі земельної частки (паю) в натурі із земель колективної власності членам колективних сільськогосподарських підприємств та організацій, затверджені наказом названих відомств від 4 червня 1996 р. № 47 /172/ 48.
Згідно з цими рекомендаціями, земельна частка (пай) передається в натурі громадянину, який має сертифікат на земельну частку, за його заявою.
Передача в натурі земельної частки (паю) громадянину здійснюється після складання схеми поділу земель колективної власності на земельні частки (паї). Схему складають землевпорядні та інші організації, що мають на це дозвіл (ліцензію).
Право власності на земельну частку позивачки підтверджується сертифікатом на право на земельну частку (пай), який не містить інформації про межі конкретної земельної ділянки, у ньому зазначається лише розмір в умовних кадастрових гектарах і вартість відповідної частки, що належить членові.
Суд підставно дійшов до висновку, що саме ухваленням Угринівською сільською радою 9 березня 2008 року рішення за № 150 виконано рішення Підгаєцького районного суду від 17.06.2005 року по виконавчому документу, який зобов’язував раду вчинити певні дії, зокрема, надати ОСОБА_1 земельну частку ( пай) у розмірі 1,42 га ( в умовних кадастрових гектарах) на полі НОМЕР_1 згідно зі схемою поділу, оскільки цим діям відповідно до вимог ст.ст.118, 151 ЗК України має передувати погодження надання дозволу та виготовлення проекту схеми розподілу (розпаювання) поля НОМЕР_1 в урочищі “ За горбом” та розробка проекту землеустрою щодо організації території земельних часток ( паїв) за рахунок земель колективної власності на полі НОМЕР_1 в урочищі “За горбом”, як відповідно це було передбачено в згаданому рішенні ради.
Доводи представника апелянта про невжиття сільською радою та виконавчою службою заходів до звільнення самовільно зайнятої іншими особами земельної ділянки в полі НОМЕР_1 в урочищі “ За горбом”, яка підлягає розпаюванню, колегія до уваги не приймає, оскільки такі вимоги не були предметом судового спору 17.06.2005 року, у зв’язку з чим відсутні підстави для покладання обов’язку на ДВС учиняти такі дії.
Виходячи із установлених судом обставин та вимог закону суд мотивовано визнав оскаржувану постанову державного виконавця законною та відмовив у задоволенні скарги.
Таким чином, ухвала суду постановлена з дотриманням норм матеріального і процесуального права, і підстав для її скасування колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст. 307,ч.2,п.1; 312.ч.1,п.1; 313; 314; 317; 319; 324; 325 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
А пеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Ухвалу Підгаєцького районного суду від 17 вересня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий
Судді