Судове рішення #7056696

№2-1840/2009р.

                                                                                       

                                                                              Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

                20 листопада 2009 року Кіровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:

         головуючого судді                                   Ходасевича О.В.,

         при секретарі                                                                      Ребізант Ю.В.,      

                 позивача                                                                                   ОСОБА_1,

               розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства “Придніпровська Залізниця” Дніпропетровська дирекція залізничних перевезень, П’ятої Дніпропетровської державної нотаріальної контори  про визначення часток у праві спільної часткової власності,

 

В С Т А Н О В И В:

            До Державного підприємства “Придніпровська Залізниця” Дніпропетровська дирекція залізничних перевезень, П’ятої Дніпропетровської державної нотаріальної контори про визначення часток у праві спільної часткової власності.

           В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що згідно свідоцтва про право власності на житло від 10 березня 1997 року виданого Державним підприємством з перевезення вантажів та пасажирів Придніпровської залізниці, квартира АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_3,            

           ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5.

           Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_1 ОСОБА_3 яка є матір’ю позивачки померла ІНФОРМАЦІЯ_1 про що в книзі реєстрації смертей 17 жовтня 2008 року зроблено відповідний актовий запис за №8072, місце реєстрації відділ реєстрації смерті ОСОБА_2 міського управління юстиції Дніпропетровської області.

           Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_2 ОСОБА_6, мати записана як – ОСОБА_3.

           Згідно свідоцтва про шлюб від 22 жовтня 1983 рокуНОМЕР_3 ОСОБА_1 змінила фамілію на ОСОБА_4.

           Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадкова маса у вигляді ј частки квартири АДРЕСА_1.

           У встановлений законом термін вона звернулася із заявою про прийняття спадщини, однак державний нотаріус П’ятої державної нотаріальної контори ОСОБА_7 повідомила, що видати їй свідоцтво про право на спадщину за законом на квартиру АДРЕСА_1 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 неможливо, тому, що в свідоцтві про право власності на житло, виданому 10.03.1997 року не виділена частка померлої в спільному майні. А також роз’яснено, що для виділення частки за померлої у спільному майні необхідно звернутися до суду.

Тому просить суд:

          - припинити право спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1;

          - визначити спадкову масу після померлого спадкодавця;

          - визначити частки учасників у праві спільної сумісної власності на квартируАДРЕСА_1 у розмірі: 1/4 частини за ОСОБА_3, 1/4 частини за ОСОБА_1, 1/4 частиною за ОСОБА_4, 1/4 частини за ОСОБА_5 відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 10.03.1997 року видане згідно з розпорядженням від 10.03.1997 року № 4147.

          В ході судового засідання, позивач посилаючись на ті самі вимоги просив позов задовольнити.

          Представник відповідача ДП “Придніпровська залізниця” в судове засідання не з’явився, надав суду заяву в якій просив зазначену справу розглядати без його участі (а.с.25).

         Державний нотаріус П’ятої державної нотаріальної контори також не з’явився в судове засідання, надав заяву в якій просить суд у зв’язку із виробничою необхідністю розглядати справу без його участі (а.с.24).  

           Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи в їх сукупності приходить до висновку, що позовні вимоги  підлягають задоволенню, з наступних підстав:

В ході судового засідання встановлено, згідно свідоцтва про право власності на житло від 10 березня 1997 року виданого Державним підприємством з перевезення вантажів та пасажирів Придніпровської залізниці, квартираАДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 (а.с.10-11).

Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_1 ОСОБА_3 яка є матір’ю позивачки померла ІНФОРМАЦІЯ_1 про що в книзі реєстрації смертей 17 жовтня 2008 року зроблено відповідний актовий запис за №8072, місце реєстрації відділ реєстрації смерті Дніпропетровської міського управління юстиції Дніпропетровської області (а.с.12).

           Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_2 ОСОБА_1, мати записана як – ОСОБА_3 (а.с.8).

           Згідно свідоцтва про шлюб від 22 жовтня 1983 року НОМЕР_3 ОСОБА_1 змінила фамілію на ОСОБА_4 (а.с.9).

          Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадкова маса у вигляді ј частки квартири АДРЕСА_1.

          У встановлений законом термін вона звернулася із заявою про прийняття спадщини, однак державний нотаріус П’ятої державної нотаріальної контори Бутова А.Г. повідомила, що видати їй свідоцтво про право на спадщину за законом на квартиру АДРЕСА_1 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 неможливо, тому, що в свідоцтві про право власності на житло, виданому 10.03.1997 року не виділена частка померлої в спільному майні. А також роз’яснено, що для виділення частки за померлої у спільному майні необхідно звернутися до суду (а.с.16).

           Так, відповідно до ч.2 ст. 357 ЦК України, частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.

          Як вбачається з матеріалів справи, всі співвласники користувалися квартирою АДРЕСА_1 спільно, будь які домовленості, стосовно збільшення часток не має. Внаслідок чого суд приходить до висновку, що частки у праві спільної сумісної власності є рівними.

             На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 10, 11, 88, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 357 ЦК України,

В И Р І Ш И В :

            Позов ОСОБА_1 до Державного підприємства “Придніпровська Залізниця” Дніпропетровська дирекція залізничних перевезень, П’ята Дніпропетровська державна нотаріальна контора  про визначення часток у праві спільної часткової власності і – задовольнити.

          Припинити право спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1.

          Визначити що спадкова маса на квартиру АДРЕСА_1 після померлої ОСОБА_3 складає 1/4 частини.

          Визначити частки учасників у праві спільної сумісної  власності на квартируАДРЕСА_1 у розмірі: 1/4 частина за ОСОБА_1, 1/4 частина за ОСОБА_4, 1/4 частина за ОСОБА_5, відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 10.03.1997 року видане згідно з розпорядженням від 10.03.1997 року № 4147.

          Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження.

          На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження в апеляційний суд через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга в апеляційний суд через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

         

            Суддя                                                   О.В. Ходасевич

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація