АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
__________________________________________________________________
Справа № 643\10043\13-к Доповідач: Бринцев А.П.
Провадження 11п790\349\14
Категорія: визначення підсудності
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2014 року колегія суддів судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Харківської області у складі:
головуючого – Бринцева А.П.,
суддів – Лесика С.М.., ОСОБА_1
при секретарі – Євдокименко В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Харкова подання голови Московського районного суду м. Харкова ОСОБА_2, щодо передачі з одного суду до іншого кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України,-
ВСТАНОВИЛА:
25 листопада 2014 року до апеляційного суду Харківської області надійшло подання голови Московського районного суду м. Харкова ОСОБА_2, щодо передачі з одного суду до іншого кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України.
Зазначене подання мотивовано тим, що в провадженні Київського районного суду знаходиться кримінальне провадження за підозрою ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 186 КК України, скоєного 24.08.2014 року.
В судове засідання учасники судового провадження не з’явились, хоча про час та місце розгляду подання були повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 34 КПК України неприбуття учасників судового провадження, які судом були належно повідомлені про час та місце розгляду подання, не перешкоджає його розгляду.
Відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Колегія суддів, обговоривши доводи подання, вважає його обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримі нальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територі альної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.
Як вбачається з матеріалів провадження, до Московського районного суду м. Харкова надійшов обвинувальний акт за підозрою ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України, згідно якого епізоди вчинення цього кримінального правопорушення мали місце 24.04.2013р. та 15.05.2013р.
Разом з тим, згідно листа судді Київського районного суду - Сенаторова В.М. вбачається, що в його провадженні знаходиться кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3Ю у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 186 КК України, яке згідно обвинувального акту було вчинено ОСОБА_3Ю 24.08.2014 року.
Враховуючи наведені вище обставини, колегія суддів вважає, що обвинувальний акт за кримінальним провадженням стосовно ОСОБА_3 повинен розглядатися у Київському районному суді м. Харкова.
Керуючись ст.34 КПК України, колегія суддів,-
ПОСТАНОВИЛА:
Подання голови Московського районного суду м. Харкова ОСОБА_2 задовольнити.
Кримінальне провадження у відношенні ОСОБА_3 направити для розгляду до Київського районного суду м. Харкова.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає чинності з моменту її проголошення.
Головуючий -
Судді