Справа 2-961/2009рік
З А О Ч Н Е Р І Ш ЕН Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 листопада 2009 року смт.Чорнобай
Чорнобаївський районний суд в складі головуючого судді- Гура І.І.
при секретарі- Нікітенко В.Г.
З участю представника позивача- Гилім А.І.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Чорнобай цивільну справу за позовом ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» в особі Черкаської обласної дирекції ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про дострокове розірвання кредитного договору та стягнення боргу,-
в с т а н о в и в :
ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про дострокове розірвання кредитного договору та стягнення коштів в сумі 17021,19 грн. мотивуючи тим, що відповідно до укладеного кредитного договору № 354411/1517/0177-7 від 25 квітня 2007 року Чорнобаївським відділенням Черкаської обласної дирекції ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» було надано споживчий кредит гр. ОСОБА_3 в розмірі 15000,00 грн. строком на 36 місяців по 24 квітня 2010 року. Процентна ставка за користування кредитом становить 24,00% річних.
Відповідно до п.1.3 вищевказаного договору відповідач зобов»язувався щомісячно сплачувати кредит в розмірі 1/36 ліміту, погашати відсотки за користування кредитом.
В забезпечення своєчасного та належного виконання гр. ОСОБА_3 своїх зобов»язань по кредитному договору, був укладений договір поруки між позивачем та ОСОБА_4 № 354411/1517/0177-7п, Згідно ст. 554 ч.1 ЦК України в разі невиконання позичальником своїх зобов»язань по договору кредиту, боржник і поручителі відповідають перед позивачем як солідарні боржники.
Станом на 16.09.2009 року відповідач має заборгованість в сумі 17021,19 грн., а саме : заборгованість за кредитом — 8049,52 грн.,
• прострочені відсотки за користування кредитом— 2501,92 грн.,
• нарахована пеня- 6469,75 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просив його задоволити.
Відповідачі в судове засідання не з»явилися, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином про що в матеріалах справи маються розписки.
Зі згоди представника позивача суд ухвалив рішення при заочному розгляді справи, що
відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив слідуючі обставини справи та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до укладеного кредитного договору № 354411/1517/0177-7 від 25 квітня 2007 року Чорнобаївським відділенням Черкаської обласної дирекції ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» було надано споживчий кредит гр. ОСОБА_3 в розмірі 15000,00 грн. строком на 36 місяців по 24 квітня 2010 року. Процентна ставка за користування кредитом становить 24,00% річних.
Відповідно до п.1.3 вищевказаного договору відповідач зобов»язувався щомісячно сплачувати кредит в розмірі 1/36 ліміту, погашати відсотки за користування кредитом.
В забезпечення своєчасного та належного виконання гр. ОСОБА_3 своїх зобов»язань по кредитному договору, був укладений договір поруки між позивачем та ОСОБА_4 № 354411/1517/0177-7п, Згідно ст. 554 ч.1 ЦК України в разі невиконання позичальником своїх зобов»язань по договору кредиту, боржник і поручителі відповідають перед позивачем як солідарні боржники.
Станом на 16.09.2009 року відповідач має заборгованість в сумі 17021,19 грн., а саме : заборгованість за кредитом — 8049,52 грн.,
• прострочені відсотки за користування кредитом— 2501,92 грн.,
нарахована пеня- 6469,75 грн.
Відповідачами зобов»язання по договору належним чином не виконувалися,що призвело до утворення заборгованості по вищевказаному кредитному договору.
Відповідачам неодноразово направлялись повідомлення з проханням погасити суму заборгованості, відповідь на повідомлення не надана, борг на час розгляду справи в суді не погашений.
Згідно з ч.2 ст.1050 ЦК України наслідками порушення відповідачем зобов»язання щодо повернення чергової частини суми кредиту є право позивача достроково вимагати повернення всієї суми кредиту.
Відповідко до ст. 554 ЦК України та п. 2.1 договору поруки в разі невиконання позичальником своїх зобов»язань по договору кредиту, відповідачі відповідають перед позивачем як солідарні боржники.
Відповідно до ст.509 ЦК України взяті зобов»язання по кредиту відповідачем повинні виконуватись, а кредитор має вимагати від боржника виконання його обов»язку. Відповідно до ст.ст.525,526,530 ЦК України зобов»язання має виконуватись належним чином, в установлений строк відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства і одностороння відмова від зобов»язання не допускається.
Таким чином відповідачі зобов»язані повернути кредит, позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.10,11, 212,214,215,209, 224, 225 ЦПКУкраїни, ст.ст.509,525,526,530,554,1054 ЦК України,суд-
в и р і ш и в :
Позов задоволити.
Розірвати кредитний договір № 354411/1517/0177-7 від 25 квітня 2007 року.
Стягнути солідарно з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки АДРЕСА_1, інд.код НОМЕР_1, працюючої в ПП Михайлова А.М, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, жительки АДРЕСА_2, інд. Код НОМЕР_2, працюючої в ПП Салоух Н.Д на користь ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» в особі Черкаської обласної дирекції ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» заборгованість за кредитним договором в сумі 17021,19 грн.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» в особі Черкаської обласної дирекції ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» судові витрати : судовий збір в сумі 170,21 грн та 120 грн. витрат, понесених на інформаційно-технічне забезпечення.
Призупинити нарахування відсотків по кредиту та штрафних санкцій.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Черкаської області через районний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження , але апеляційна скарга протягом 20 днів не була подана , то рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Копію рішення направити відповідачам протягом 5 днів з дня його проголошення.
Суддя Чорнобаївського
районного суду І.І.Гура
- Номер: 2-во/296/70/19
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-961/09
- Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
- Суддя: Гура Іван Іванович
- Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.05.2019
- Дата етапу: 30.05.2019