Судове рішення #7053268

справа № 2а-3889/09/2270/4

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження у справі

«06» квітня 2009 року    

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Ковальчук O.K., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до міського відділу державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції про визнання дій державного виконавця незаконними, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся в суд з позовом до міського відділу державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції.

Частиною 1 ст. 17 КАС України встановлено, що компетенція адміністративних судів поширюється на:

спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності;

спори з приводу прийняття громадян на публічну,її проходження, звільнення зі служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;

спори за зверненнями суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Разом з тим, частиною 2 ст.17 КАС України визначений вичерпний перелік категорій публічно-правових справ, на які не поширюється компетенція адміністративних судів, а саме: що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України; що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства; про накладення адміністративних стягнень;

щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.

Частиною 1 статті 181 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження.

За змістом ч.2 ст.85 Закону України «Про виконавче провадження» скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.

Зазначена норма кореспондується з нормами ст.383, ч.2.ст.384 ЦПК України, відповідно до яких учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із позовною заявою, якщо

вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що виконавчий лист, з приводу невиконання якого позивач звернувся до суду, виданий Хмельницьким міськрайонним судом.

Враховуючи наведене, суд вважає, що поданий позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст.3, 17, 109, 165 та 254 КАС України, судя –

ухвалила:

Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до до міського відділу державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції про визнання дій державного виконавця незаконними.

Копію ухвали разом з позовною заявою й усіма доданими документами невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. Ухвалу може бути оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який постановив ухвалу. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація