Судове рішення #7051572

                                                                                                                        Справа № 2-2822/09р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

18 грудня 2009 року  

Чугуївський міський суд Харківської області  у складі:

головуючого - судді Бондар С.Б.,

за участю секретаря судового засідання – Горюшко А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чугуєва Харківської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Чугуївської міської ради Харківської області про визнання права власності на закінчений будівництвом житловий будинок,

                                                                      в с т а н о в и в:

20 листопада 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що на підставі розпорядження Представника Президента України Чугуївської районної державної адміністрації Харківської області від 21 вересня 1992 року за № 357/45 отримала дозвіл на будівництво індивідуального житлового будинку по АДРЕСА_1. 21 вересня 1992 року між нею та Чугуївською районною державною адміністрацією був укладений договір про виділення земельної ділянки, площею 1000 км2  для будівництва цього будинку. У 1992 році вона почала будівництво житлового будинку за зазначеною адресою. Виробництво робіт по індивідуальному жилбудівництву здійснювалось з дозволу архітектору Чугуївського району Харківської області, відповідно до проекту. Будівництво житлового будинку проводилося нею за власні кошти та було завершено в зв’язку з важким матеріальним становищем тільки на при кінці 2007 року. З причин тривалості періоду будівництва, нею були втрачені деякі документі, у тому числі, типовий проект, за яким велось будівництво житлового будинку. Проектно-будівельна фірма, яка розробляла проект, була ліквідована, що унеможливило поновлення  проекту  та його розшук в архіві. В осені  2009 року вона звернулася до виконавчого комітету Чугуївської міської ради Харківської області щодо оформлення і видачі свідоцтва про право власності на завершений будівництвом житловий будинок, де їй було повідомлено, що згідно з п. 1.6. Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 7/5 від 07 лютого 2002 року, реєстрації права власності підлягають тільки об’єкти нерухомого майна, будівництво яких закінчено та які прийняти в експлуатацію у встановленому законом порядку. Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів здійснюється на підставі постанови КМУ від 08 жовтня 2008 року № 929, згідно якої прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів  здійснюється комісією, яка утворюється інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю і полягає у підтвердженні нею готовності об’єкту до експлуатації. Таким чином, видача свідоцтва про право власності можлива тільки після надання документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта. Враховуючи те, що проект, за яким велось будівництво житлового будинку, втрачений, вона не має можливості у встановленому законом порядку здати в експлуатацію закінчений будівництвом житловий будинок, який побудований на, виділеній їй у безстрокове користування, земельній ділянки. За зазначених обставин, вона вимушена звернутися з позовом до суду, в якому просить, з підстав, передбачених ч. 1, 2 ст. 331 ЦК України, визнати за нею право власності на закінчений будівництвом житловий будинок АДРЕСА_1і.

У судове засідання від сторін надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності, позивач підтримав вимоги, викладені в позовній заяві, представник відповідача проти позову не заперечує.

 Згідно з ч. 4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову. Визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Перевіривши письмові докази, суд приходить до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Матеріалами справи установлено, підтверджується наявними у справі доказами і не заперечується сторонами, що на підставі розпорядження Представника Президента України Чугуївської районної державної адміністрації Харківської області від 21 вересня 1992 року за        № 357/45 року, ОСОБА_1 виділена у безстрокове користування земельна ділянка, площею 1000 км2  для будівництва житлового будинку № 13 по провулку Мічуріна в місті Чугуєві Харківської області – а.с.5, 20. Комунальним підприємством «Чугуївське бюро технічної інвентаризації» на побудований ОСОБА_1 житловий будинок за її замовленням 01 серпня 2008 року  виготовлений технічний паспорт (а.с.7-10). Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема, правочинів.

Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не впливає з закону або неправомірність набуття права власності не встановлена судом.

Частиною першої статті 376 ЦК України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Згідно ч. 3 ст. 376 ЦК України, право власності на самочинне збудоване нерухоме майно може бути визнано за рішенням суду за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно. Вказані вимоги цієї правової норми позивачем витримані.

На підставі ч. 5 ст. 376 ЦК України, на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

У відповідності до вимог ч. 1, 2 ст. 331 ЦК України, якими встановлено, що право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом, право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створенного майна).

 Згідно статті 392 Цивільного кодексу України, власник майна може пред’явити позов про визнання права власності, якщо це право не оспорюється або не визнається іншою особою.

 Враховуючи викладене вище, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню, оскільки будівництво вищевказаного нерухомого майна не порушує права інших осіб, не суперечить суспільним інтересам та відповідає вимогам будівельних норм.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 174, 209, 212, 214, 215, 223  ЦПК України ст. ст. 16, 316, 328, 376, 392 ЦК України, суд, -

                                                                В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Чугуївської міської ради Харківської області про визнання права власності на закінчений будівництвом житловий будинок -  задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на закінчений будівництвом житловий будинок АДРЕСА_1, який вважати таким, що прийнятий в експлуатацію та зобов’язати Комунальне підприємство «Чугуївське міжміське бюро технічної інвентаризації» зареєструвати   за ОСОБА_1  право власності на зазначене нерухоме майно за вказаною адресою.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області через Чугуївський міський суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк, з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

            Суддя:                                                                                                                             С.Б. Бондар

  • Номер: 6/462/193/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2822/09
  • Суд: Залізничний районний суд м. Львова
  • Суддя: Бондар Світлана Борисівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.11.2017
  • Дата етапу: 23.11.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація