Справа № 2-1413/2009 року
РІШЕННЯ
іменем України
10 грудня 2009 року Зміївський районний суд Харківської області у складі:
головуючого – судді Нестерцової Н.В.
секретаря Рогальської Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Змієві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, 3-тя особа: опікунська рада при виконкомі Шелудьківської сільської ради Зміївського району Харківської області, про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання їх такими, що втратили право користування житловим приміщенням - належним йому АДРЕСА_1
Позивач вказав, що є власником вищевказаного будинку відповідно до договору купівлі-продажу, посвідченого 14 березня 2008 року приватним нотаріусом Зміївського РНО Лещенко Л.В.
14 травня 2008 року у будинку була зареєстрована ОСОБА_2 та її неповнолітні діти ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
26 серпня 2008 року відповідачі забрали з будинку не тільки свої речі, а й частину його речей та добровільно залишили місце проживання.
Їх теперішнє місце проживання не відоме, але вони залишаються зареєстрованими таким, що проживають за адресою: АДРЕСА_1
Позивач вказав, що як власник житлового будинку має право володіння, користування та розпорядження належним майном на власний розсуд та вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
ОСОБА_1 просить визнати ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 такими, що втратили право користування житловим приміщенням, оскільки вони більше ніж шість місяців без поважних причин не проживають у будинку, ніякого інтересу до спірного майна не мають, будь-які речі в будинку відсутні.
Крім того, ніякої участі в оплаті комунальних послуг вони не приймали.
Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні наполягав на задоволенні позову, посилаючись на обставини, викладені у ньому.
Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до судового засідання не з?явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, через оголошення в газеті, заперечень не представили, заяв про розгляд справи за їх відсутності не надали, що дає підстави розглянути справу на підставі наявних даних та доказів.
Представник опікунської ради при Шелудьківській сільській раді Зміївського району Харківської області у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
2.
Ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши пояснення позивача, дослідив надані докази, суд приходить до наступного висновку.
Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1 є власником АДРЕСА_1, що підтверджується ксерокопією договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Зміївського районного нотаріального округу Харківської області 14 березня 2008 року Лещенко Л.В., реєстр №862. (а.с.6)
Вказаний договір зареєстрований КП «Зміївське БТІ», що підтверджується копією витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно (а.с.7)
За вищевказаною адресою зареєстровані такими, що проживають ОСОБА_2 та її неповнолітні діти ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.(а.с.8)
Свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 підтвердили, що ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не проживають в житловому будинку за вказаною вище адресою.
Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не проживають в будинку, що належить ОСОБА_1 без поважних причин, оскільки при наявності таких, мали можливість ставити питання про поновлення їх порушених прав, вселитись в житлове приміщення.
Факту домовленості між сторонами про користування житловим приміщенням не встановлено, а рівно як і законних підстав для збереженням за відповідачем права на житло.
Відповідно до ч.1 ст. 163, 71 ЖК України, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 втратили право на збереження за ними житла.
За таких обставин позов підлягає задоволенню.
Керуючись ч.1 ст. 163, 71 ЖК України, ст.ст. 10,11,60,169,209,212-215,224-226 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, такими, що втратили право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржене судове рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений законом, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий: