Справа № 2-2074/09
РІШЕННЯ
іменем України
м. Селидове 29 жовтня 2009 року
Селидівський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Моцного О.С., при секретарі Відоновій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидове цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ДП «Селидіввугілля» про виплату середнього заробітку за затримку розрахунку при звільненні, про відшкодування моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовною заявою в якій вказав, що він з 29 вересня 2003 року по 03 квітня 2009 року перебував у трудових правовідносинах з відповідачем. 03 квітня 2009 року за ініціативою роботодавця трудові правовідносини було розірвано в зв’язку зі скороченням чисельності за п. 1 40 КЗпП України. При звільненні заробітна плата та всі належні йому платежі не були виплачені, остаточний розрахунок з ним фактично був проведений 08 травня 2009 року. Просить суд стягнути з відповідача середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні та моральну шкоду.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав свої позовні вимоги, просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду заяву про слухання справу у його відсутність, просив суд в позові відмовити.
Суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивач, згідно з копії трудової книжки 29.09.2003 року ОСОБА_1 був прийняти й на роботу підземним гірничим робітником. 03.04.2009 року ОСОБА_1 був звільнений у зв’язку зі скороченням, при звільненні з ним не був проведений розрахунок, платежі і остаточний розрахунок з ним був проведений 08 травня 2009 року.
Згідно зі ст.117 КзпП України в разі невиплати з вини власника належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 КЗпП України, підприємство повинно виплатити його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести у судовому засіданні ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Згідно зі ст.116 ч.1 КзпП України про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. Як встановлено в судовому засіданні позивача письмово не повідомляли про нараховані суми, належні йому при звільненні.
Відповідно до вимог ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів.
Вирішуючи питання про розмір відшкодування моральної шкоди, суд враховує характер правопорушення, тривалість фізичних та душевних страждань, ступінь провини відповідача.
За таких обставин, вислухавши пояснення позивача, оцінивши надані докази, згідно ст. 57 ЦПК України, в їх сукупності, суд вважає, оскільки на день звільнення не були своєчасно виплачені належні звільненому працівникові суми, вимоги позивача про стягнення середнього заробітку по день фактичного розрахунку обґрунтованими за 22 дні та позов підлягає частковому задоволенню.
Вирішуючи питання про відшкодування середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку, з урахуванням того, що період затримки розрахунку на день фактичного розрахунку складає 22 днів, суд виходить із розрахунку 22 дні х 53 грн. 40 коп. (середньоденна зарплата). Згідно постанови КМУ від 08.02.1995 року №100 ?ро затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати” усі виплати включаються в розрахунок середньої заробітної плати у тому розмірі, в якому вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, тому при здійсненні розрахунку суд виходить з середньоденної заробітної плати позивача у розмірі 53,40 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути одноразово: 1174 грн. 08 коп.. - середній заробіток за весь час затримки розрахунку та моральну шкоду у розмірі 300 грн.
Відповідно до ст. 79, 88 ЦПК України з відповідача на користь держави слід стягнути судовий збір у розмірі 51 грн.
Згідно зі ст. 81 ЦПК України слід стягнути з відповідача витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.43 Конституції України, ст.34 Закону України “ Про оплату праці ”, ст. 117 КЗпП України, ст.ст.57, 79, 81, 88, 213, 215 ЦПК України, ст. 23 ЦК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягнути з ДП “Селидіввугілля” на користь ОСОБА_1 1228 грн. (одна тисяча двісті двадцять вісім) грн. 20 коп. - середній заробіток за весь час затримки розрахунку, та моральну шкоду у розмірі 300 (триста) грн. 00 коп.
Стягнути з ДП “Селидіввугілля” на користь держави судовий збір у розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн. 00 коп.
Стягнути з ДП “Селидіввугілля” на користь Управління державного казначейства м. Донецьк судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 (сто двадцять) грн.
Заяву про апеляційне оскарження на рішення суду може бути подано до місцевого суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набрало законної сили 10 листопада 2009 року.
Суддя
- Номер: 6/553/55/2018
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2074/09
- Суд: Ленінський районний суд м. Полтави
- Суддя: Моцний Олег Степанович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.05.2018
- Дата етапу: 21.06.2018