Судове рішення #70451
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

 

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 серпня 2006 р.  

Справа № 6/57  

за позовом  ЗАТ КБ "ПриватБанк" в особі Івано-Франківської філії "ПриватБанк"  вул. С.Стрільців,15,Івано - Франківськ,76000

до відповідача  СПД ОСОБА_1 АДРЕСА_1

про майнові спори (стягнення коштів)

 

 Cуддя  Грица Юрій Іванович  

При секретарі   Цюрак Андрій Михайлович

 

Представники:

Від позивача:  Гук А.С., (довіреність № 9369 від 27.12.05 юрисконсульт )

СУТЬ СПОРУ:  подано позов про стягнення 1089грн. 57коп.  заборгованості.

          Відповідач в судове засідання не з”явився, відзив на позов не подав.

           Розглянувши матеріали справи,  заслухавши представника позивача, суд встановив, що між позивачем та відповідачем було укладено договір №НОМЕР_1 на здійснення розрахунково-касового обслуговування. За даним договором позивач відкрив відповідачу картковий рахунок та видав йому платіжну картку VISA AUTOCARD DOMESTIC. 18.08.03 відповідач через банкомат УкрЕксімбанку одержав готівкові кошти у сумі 500грн., що на 449грн.39коп. становить понад ліміт кредитування по картці. Вказані кошти були помилково одержано і перераховано Банком через банкомат УкрЕксімбанку. Відповідно до п.2.2.11 вищевказаного договору, у разі помилкового переказу грошових коштів на рахунок клієнта- протягом трьох робочих днів від дати надходження від Банку повідомлення повернути Банку еквівалентну суму грошей. Оскільки, відповідач своїх зобов”язань по договору не виконав,  йому було нараховано пеню в сумі 640грн.18коп., що разом з сумою основної заборгованості становить ціну позову.

          Відповідно до ст.1212 Цивільного кодексу України особа,  яка набула майно  або  зберегла  його  у  себе  за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно),  зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Згідно ст.1214 ЦК України у разі безпідставного одержання чи збереження грошей нараховуються проценти за користування ними.

          Згідно інструкції "Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті” неналежний отримувач-особа, яка не має законних підстав на одержання від платника коштів, що внаслідок помилкового списання та/або зарахування надійшли на її рахунок. Пунктом 2.37 вищевказаної інструкції передбачено, що у разі несвоєчасного повернення неналежним отримувачем коштів банк, що надсилав повідомлення, має право вимагати в установленому законодавством України порядку сплати цим отримувачем пені у визначеному розмірі. У разі неповернення коштів неналежним отримувачем добровільно банк, з вини якого кошти зараховані цьому отримувачу не за призначенням, стягує їх в судовому порядку.            

          На день розгляду спору відповідачем кошти не повернуті, таким чином, суд проходить до висновку, що відповідач ухиляється від добровільного виконання своїх зобов”язань. Згідно ст.ст.526, 530 ЦК України зобов”язання повинні виконуватися належним чином та у встановлений законом чи договором строк, проте відповідач  свої зобов”язання не виконав,  а тому вимоги позивача підлягають задоволенню.

         Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позов слід задоволити. 

           Судові витрати слід покласти на відповідача .

           Керуючись ст.124 Конституції України, ст.ст.526, 530, 1212, 1214 ЦК України,  ст.ст.49, 82-84, ГПК України, суд

 

                                                            в и р і ш и в:

 

позов  задоволити.

          Стягнути з суб”єкту підприємнцької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (код ЄДРПО НОМЕР_2) на користь закритого акціонерного товариства Комерційний банк “ПриватБанк” в особі Івано-Франківської філії “ПриватБанк”, м.Івано-Франківськ, вул.Галицька,53/14 (код ЄДРПО 20568613) 1089грн.57коп. заборгованості, 102грн.00коп. державного мита та 118  грн. витрат на інформаційно- технічне забезпечення судового процесу.

        

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

 

 

Суддя                                                            Грица Юрій Іванович

                                                           

  • Номер:
  • Опис: визнання банкрутом
  • Тип справи: Про визнання банкрутом
  • Номер справи: 6/57
  • Суд: Господарський суд Сумської області
  • Суддя: Грица Ю.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Закрито провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.08.2003
  • Дата етапу: 08.04.2004
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація