Справа № 2-1929/2009 рік
РІШЕННЯ
Іменем України
24 листопада 2009 року Полтавський районний суд Полтавської області у складі :
головуючого судді: Герасименко В.М.
за участю секретаря: Омелюженко Я.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області, треті особи – Полтавська районна державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 про визначення розміру ідеальних часток у праві спільної сумісної власності, –
встановив:
22.10.2009 року позивачка звернулася до Полтавського районного суду Полтавської області з позовом про визначення розміру ідеальних часток у праві спільної сумісної власності квартиру, що розташована за адресою АДРЕСА_1.
У судовому засіданні позивачка позов підтримала в повному обсязі та прохала його задовольнити.
Від представника відповідача – Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області надійшла заява, згідно якої прохає справу розглянути у їх відсутності, при винесенні рішення покладався на розсуд суду.
Від третіх осіб - Полтавської районної державної нотаріальної контори та ОСОБА_2 на адресу суду надійшли заяви, згідно яких прохають справу розглядати у їх відсутності, при винесенні рішення покладалися на розсуд суду.
Суд, вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що 06.11.1996 року відділом приватизації житла «Полтаванафтогазбуд» видано свідоцтво про право власності на житло, а саме, на квартиру АДРЕСА_2, згідно якого співвласниками вказаної квартири є ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_2.
15.05.2004 року помер чоловік позивачки ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-КЕ №270344 від 17.05.2004 року.
Позивачка у встановлений законом строк звернулася до Полтавської районної державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після померлого чоловіка.
Через те, що при видачі свідоцтва про право власності на житло не було визначено частки співвласників, позивачка позбавлена можливості належним чином здійснити свої спадкові права та права власника, та була змушена звернутися до суду.
Згідно ч. 2 ст. 370 ЦК України, у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Обставин, які давали б суду підстави вважати, що існує відступ від рівності часток у праві спільної сумісної власності, судом не встановлено.
У зв’язку з наведеним, суд вважає за можливе визначити частку кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності на квартиру, що розташована за адресою АДРЕСА_3 у розмірі 1/3 частини.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 368, 370 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 130, 174, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд, –
вирішив:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визначити частку ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у праві спільної сумісної власності на квартиру, що розташована за адресою АДРЕСА_1 у розмірі 1/3 частини.
Визначити частку ОСОБА_3, який помер 15.05.2004 року, у праві спільної сумісної власності на квартиру, що розташована за адресою АДРЕСА_1 у розмірі 1/3 частини.
Визначити частку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, у праві спільної сумісної власності на квартиру, що розташована за адресою АДРЕСА_1 у розмірі 1/3 частини.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя :