Судове рішення #70436655


Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

м. Шепетівка, вул. Карла Маркса, 30, 30405, (03840) 5-21-04



Справа № 2- а- 1649/2010 р.


УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



2 грудня 2010 року

Судця Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області Губіш О.А., вивчивши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в м.Шепетівка про визнання дій неправомірними, зобов»язання зробити перерахунок пенсії як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, -

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом управління пенсійного фонду України в м.Шепетівка про визнання дій неправомірними, зобов»язання зробити перерахунок пенсії як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Проте, позов ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду виходячи з таких підстав.

Відповідно до Ч.2 ст. 99 КУпАП для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з матеріалів позову, ОСОБА_1 просить суд визнати дії УПФУ м.Шепетівка неправомірними, зобов»язати УПФУ зробити перерахунок державної пенсії , призначеної з 1 липня 2003 року виходячи з 6-ти мінімальних пенсій зав віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю в розмірі 50% мінімальних пенсій за віком, передбачених ст..ст.50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», застосувавши розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та здійснити виплату донарахованих пенсій з 1 липня 2003 року з урахуванням виплачених коштів, а з позовом до суду він звернувся 29.11.2010 року. А отже, позивач пропустив встановлений законодавцем строк щодо звернення до суду за захистом свого порушеного права, не ставлячи питання про поновлення такого.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Виходячи з наведеного, керуючись ст. ст. 99, 100, 106, 107 КУпАП, -

ухвалив:

позов ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в м.Шепетівка про визнання дій неправомірними, зобов»язання зробити перерахунок пенсії як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи - залишити без розгляду, у зв'язку з закінченням строків встановлених законом для його подання.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її отримання, через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області, з одночасним направленням копії апеляційної скарги в Львівський апеляційний адміністративний суд.

Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація