Справа № 2-8140/2009
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2009 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі головуючого - судді Ткачової С.М., при секретарі Хоронько М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства «Донецьке обласне підприємство автобусних станцій» про відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
12.10.2009 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Донецьке обласне підприємство автобусних станцій» про відшкодування моральної шкоди, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що він має статус ветерана війни – інваліда війни, та згідно з Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» має право на безплатний проїзд автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. 23.03.2008 року позивачу було відмовлено у видачі квитка на безоплатний проїзд. З такими діями він не погодився, та звернувся до суду з позовом про відшкодування майнової шкоди. Рішенням Краматорського міського суду позов ОСОБА_1 було задоволено в повному обсязі. Неправомірними діями відповідача йому завдано моральної шкоди, внаслідок того, що він знаходився в нервовому стані, він утратив спокій, у нього порушилися нормальні життєві зв’язки з друзями і знайомими. Моральну шкоду він оцінює у 1000 грн. Просив стягнути з відповідача на його користь моральну шкоду у сумі 1000,00 грн.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, був повідомлений належним чином про
час слухання справи, надав судові заяву про слухання справи за його відсутністю, та не заперечив проти заочного розгляду справи.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився по невідомій суду причині, по час та місце слухання справи повідомлявся належним чином. Клопотань про відкладення від них не надійшло.
Суд визнає неявку відповідача неповажною та згідно ст. 224 ЦПК України вважає за можливе заочно розглянути справу на підставі наявних в справі доказів.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального
захисту» - особа, яка має статус ветерану війни – інваліду війни має право на безплатний проїзд автобусами приміських і міжміських маршрутів
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому
Згідно ст. 23 ЦК України, особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої всна-
слідок порушення її прав. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення.
Рішенням Краматорського міського суду від 11.03.2009 року позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені та з відповідача було стягнуто матеріальні збитки у сумі 2 грн. 27 коп.
Вимога позивача щодо стягнення моральної шкоди підлягає частковому задоволенню у розмірі 50,00 грн. Суд вважає, що виходячи з характеру та тривалості моральних страждань позивача, цієї суми достатньо для їх компенсації.
Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України у зв’язку з тим, що позивача звільнено від сплати су-
дових витрат, з відповідача підлягає стягненню в доход місцевого бюджету судовий збір у сумі 8,50 грн. та витрати на інформаційне технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 37,00 грн.
Керуючись ст. ст. 213, 224 ЦПК України, ст. 23 ЦК України, п. 7 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства "До-
нецьке обласне підприємство автобусних станцій" про відшкодування моральної шкоди задовольнити частково.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Донецьке обласне підприємство автобусних
станцій" (р/р №26001301610114 у Калінінській філії АКБ "Національний кредит" м. Донецька, МФО 335720, ЄДРПОУ 03113785) на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у сумі 50,00 грн.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Донецьке обласне підприємство автобусних
станцій" (р/р №26001301610114 у Калінінській філії АКБ "Національний кредит" м. Донецька, МФО 335720, ЄДРПОУ 03113785) в доход місцевого бюджету судовий збір в у сумі 8,50 грн., а також витрати на інформаційне технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 37,00 грн.
В іншій частині вимог – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне
оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано в Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Краматорський міський суд.
Суддя:
Рішення ухвалене й надруковане в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.
Суддя