КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №2-5889/10
Провадження № 2-5889/2010
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.10.2010 року Київський районний суд м. Полтави в складі:
головуючого судді - Чумак О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В :
У серпні 2010 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу посилаючись на те, що 17 листопада 2006 року між нею та відповідачем у Київському відділі РАЦС Полтавського міського управління юстиції був зареєстрований шлюб. Від шлюбу вони мають малолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
В зв'язку з тим, що між нею та чоловіком постійно виникають сварки, які вчиняє чоловік на побутовому грунті, внаслідок чого вона втратила до нього почуття поваги та кохання. Вважає, що примирення між ними неможливе, оскільки їх сім'я розпалась остаточно, і збереження шлюбу суперечить її інтересам, тому просила задовольнити позов та розірвати шлюб.
В судове засідання позивачка не з"явилась, направила суду заяву про розгляд справи в її
відсутність, позовні вимоги підтримує.
Відповідач в судове засідання не з"явився, про день та час розгляду справи повщомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.
Приймаючи до уваги наявні у справі докази, суд приходить до висновку про мо:жливість розглянути справу у відсутність сторін, не здійснювати фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису та ухвалити рішення при заочному розгляді справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 17 листопада 2006 року між сторонами у Київському відділі РАЦС Полтавського міського управління юстиції був зареєстрований шлюб. Від шлюбу сторони мають малолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Сварки на побутовому грунті, несумісність характерів фактично призвели до втрати сторонами почуття поваги і кохання один до одного та розпаду сім'ї.
Сімейні та шлюбні стосунки між сторонами припинені з серпня 2010 року . Спір щодо розподілу майна та місця проживання дитини відсутній.
Згідно з ч. 1 ст. 51 Конституції України та ст. 24 СК України шлюб Грунтується на вільній згоді жінки і чоловіка . Примушення жінки чи чоловіка до шлюбу не допускається.
Відповідно до ст. 111 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що сім'я ОСОБА_3 розпалась остаточно і зберегти її неможливо, оскільки позивачка миритися не бажає, наполягає на розірванні шлюбу, а також приймаючи до уваги, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити інтересам подружжя, позов необхідно задовольнити, а шлюб зареєстрований між ними - розірвати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 61, 213-215 ЦПК України, ст. 51 Конституції України, ст.ст. 24, 111, 112 Сімейного кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
ОСОБА_4 Фанісівни до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 17 листопада 2006 року у Київському відділі РАЦС Полтавського міського управління юстиції , актовий запис № 231, між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 - розірвати .
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення . Особи, які брали участь у справі. але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Київського районного
суду м. Полтави О.В. Чумак