Судове рішення #7039201

справа № 2-2335/09  

Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  26 травня 2009 року         Личаківський районний суд м. Львова  

  в складі: головуючого судді           Леньо С.І.  

при секретарі                                   Станько Р.О.  

  з участю позивача ОСОБА_1  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Львівської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -  

  в с т а н о в и в:  

  Позивач ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом про визначення їй додаткового шестимісячного строку для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, яка померла 18.03.2007 року.  

В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що згідно заповітів від 03.12.1999 року та 20.09.2006 року вона є спадкоємцем  будинку № 16 по вул. Дагестанській у м. Львові та земельної ділянки площею 0,0622 га, розташованої за цією ж адресою, після смерті ОСОБА_4, яка померла 18.03.2007 року. Позивач звернулася в ОСОБА_2 Львівську державну нотаріальну контору з наміром переоформлення спадщини, однак їй було відмовлено оскільки вона пропустила строк прийняття спадщини. Тому просить суд  визначити додатковий шестимісячний   строк   для подачі заяви про прийняття спадщини, оскільки вона фактично втупила у спадщину, проживаючи за даною адресою і сплачуючи комунальні послуги. Строк для прийняття спадщини пропущений з поважних причин.  

У судовому засіданні позивач позов підтримала повністю і дала аналогічні пояснення зазначеним в позовній заяві. Також пояснила, що вона виховує і матеріально утримує двох дітей. Специфіка її роботи, яка є джерелом доходу її сім’ї, полягає в тому, що вона систематично перебуває у довгострокових відрядженнях. У зв’язку з цим пропустила шестимісячний строк встановлений законом для прийняття спадщини. Просила позов задоволити.  

Представник відповідача ОСОБА_2 Львівської державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений судом про час та місце розгляду справи. Відповідач надіслав на адресу суду лист про розгляд справи у відсутності представника та постановлення рішення на розсуд суду. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.  

Заслухавши пояснення позивача, пояснення ОСОБА_1 допитаної як свідка, дослідивши матеріали справи, наявні у справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.  

Судом встановлено, що ОСОБА_4, яка є бабусею позивача, померла 18.03.2007 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть від 19.03.2007 року за № 1928 (а.с.4), після її смерті відкрилась спадщина на все її майно. Відповідно до заповіту посвідченого 03.12.1999 року приватним нотаріусом ОСОБА_5 (а.с.5) ОСОБА_4 на випадок своєї смерті зробила розпорядження, а саме: належний їй на праві приватної власності будинок № 16 по вул. Дагестанській у м. Львові заповіла ОСОБА_1 Також, відповідно до заповіту посвідченого 20.09.2006 року приватним нотаріусом ОСОБА_5 (а.с.6) ОСОБА_4 на випадок своєї смерті зробила розпорядження, а саме: належну їй на праві приватної власності земельну ділянку площею 0,0622 га, за адресою м. Львів, вул. Дагестанська, 16  заповіла позивачу.  

Як вбачається з матеріалів спадкової справи  № 110/2009 року (а.с.16-21) після смерті бабусі позивача ОСОБА_4, померлої 18.03.2007 року, ОСОБА_3 18 лютого 2009 року звернулась до ОСОБА_2 Львівської державної нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 03.12.1999 року та заповітом від 20.09.2006 року, де їй було відмовлено на підставі ст. 1270 ЦК України, оскільки нею пропущений встановлений законом шестимісячний строк на прийняття спадщини.  

У відповідності до ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.  

Позивач покликається на те, що пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, оскільки виховує і матеріально утримує двох неповнолітніх дітей, специфіка її роботи, полягає в тому, що вона систематично від’їздить у довгострокові відрядження, тому не мала можливості вчасно звернутися в нотаріальну контору для прийняття спадщини, у зв’язку з цим пропустила шестимісячний строк встановлений законом для прийняття спадщини.  

Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що позивач протягом часу встановленого законом на прийняття спадщини в нотаріальну контору не звернулася, причини пропуску строку на прийняття спадщини суд визнає поважними, оскільки позивач дійсно здійснювала постійний догляд за неповнолітніми дітьми, систематично перебувала у відрядженнях по роботі, що підтверджується письмовими доказами (а.с.26,27), а тому з об’єктивних поважних причин не могла звернутися в нотаріальну контору у визначений законом строк.  

Тому, виходячи з обставин справи, враховуючи, що позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом, спадкоємців до обов’язкової частки немає, що стверджується матеріалами спадкової справи та поясненнями позивача, допитаної як свідка на підтвердження цього факту, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визначити додатковий строк в шість місяців для подання нею заяви про прийняття спадщини за заповітами після смерті її бабусі ОСОБА_4, яка померла 18.03.2007 року.  

 

Керуючись ст.ст. 10,60,61,169,209,212-215 ЦПК України,  ст. ст. 1223,1233,1235,1272 ЦК України суд, -  

  в и р і ш и в:  

  Позов задовольнити.  

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк в шість місяців, з часу набрання рішенням суду законної сили, для подання нею заяви про прийняття спадщини за заповітом від 03 грудня 1999 року, за реєстровим № 6105, та заповітом від 20 вересня 2006 року, за реєстровим № 5110 після смерті ОСОБА_4, яка померла 18 березня 2007 року..  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Личаківський районний суд м. Львова шляхом подачі у десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку  ч.4 ст. 295 ЦПК України.  

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.  

    Суддя               С.І.Леньо    

      02.03.09р.  

       Ў

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація