Судове рішення #7036521

                                    Справа № 2-а-213/07

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

27 липня 2007 року                                                                        Шевченківський районний  суд м. Чернівці

в складі :               головуючого судді         Волошина С.О.

                            при секретарі                   Дроздек А.Я.

за участю:      представника позивача              ОСОБА_1

                   представника відповідача                 Марусяка М.В.

                                                                                   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Чернівецькій області про стягнення грошової компенсації за не отримані продовольчі пайки, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій  та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильського катастрофи в Чернівецькій області про стягнення грошової компенсації за не отримані продовольчі пайки.

Позивач посилається на те, що він , ОСОБА_2., згідно наказу У МВС України в Чернівецькій області від 26.11.02р. №114 о/с звільнений зі служби у відставку за статтею 65 пункт „А” (за віком) Положення про проходження служби  рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, що затверджене постановою КМУ від 29.07.91р. №114.

При звільненні всупереч вимог постанови КМУ від 12.03.1996 р. № 316 грошову компенсацію за не отримані продовольчі пайки в період з 11 березня 2000 року по день звільнення 01.12.2002 р. на загальну суму 2443 ( дві тисячі чотириста сорок три) грн. 21 коп.  він не отримав.

Вважає, що його ніхто не в праві обмежувати, як військовослужбовця та членів його сім’ї у правах і свободах, визначених законодавством України. Держава гарантує матеріальне та інше забезпечення військовослужбовцям у розмірах, що стимулюють зацікавленість громадян у військовій службі. Військовослужбовці одержують за рахунок держави грошове забезпечення, а також речове майно і продовольчі пайки або за бажанням військовослужбовця грошову компенсацію замість них.

Законом України „Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів” від 17.02.00 р. №1459-ІІІ дію ч.2 ст. 9 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей» призупинено в частині одержання військовослужбовцями продовольчих пайків або за їх бажанням грошової  компенсації  замість  них. Проте, ця норма поширюється на військовослужбовців, які проходять службу, а не на тих, що звільнені в запас чи відставку. На сьогодні він - пенсіонер МВС України та ветеран МВС.

Вважає, що його права та охоронювані законом інтереси порушені, 07.06.07 р. він звернувся із заявою ( вх. №2233 ) до начальника ГУ МНС України в Чернівецькій області щодо видачі йому довідки про заборговану грошову компенсацію за продовольчі пайки, на яку 13.06.2007 р. отримав відповідь               № 9/0/3274.   Дана відповідь є лише формальною відпискою, а дії Головного управління МНС України в Чернівецькій області  щодо невиплати заборгованої грошової компенсації за продовольчі пайки та ненадання довідки про її нарахування  – такими, що порушують його законне право на отримання грошової компенсації за продовольчі пайки.

Просив визнати дії Головного управління МНС України в Чернівецькій області щодо   невиплати йому,  ОСОБА_2 грошової компенсації за не отримані продовольчі пайки неправомірними та стягнути з Головного управління МНС України в Чернівецькій області грошову компенсацію за не отримані продовольчі пайки на загальну суму 2443   грн., 21  грн. за сплачене держмито та 30 грн. сплачених за інформаційно-технічні послуги суду, всього 2524 грн. 21 коп .

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, пояснивши, що виплати не проводяться у зв’язку з призупиненням дії закону, яким передбачено виплату компенсацій.

Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2, згідно наказу УМВС України  в Чернівецькій області від 26.11.02р. №114 о/с звільнений зі служби у відставку за статтею 65 пункт „А” (за віком) Положення про проходження служби  рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, що затверджене постановою КМУ від 29.07.91р. №114, що підтверджується витягом з наказу.

При звільненні всупереч вимог постанови КМУ від 12.03.1996 р. № 316 грошову компенсацію за не отримані продовольчі пайки в період з 11 березня 2000 року по день звільнення 01.12.2002 року на загальну суму 2443 грн. 21 коп. він  не отримав.

Згідно ст.ст 2,  9 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей», ніхто не в праві обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України. Держава гарантує матеріальне та інше забезпечення військовослужбовцям у розмірах, що стимулюють зацікавленість громадян у військовій службі. Військовослужбовці одержують за рахунок держави грошове забезпечення, а також речове майно і продовольчі пайки або за бажанням військовослужбовця грошову компенсацію замість них.

Дію частини другої статті 9 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей» призупинено в частині одержання військовослужбовцями продовольчих пайків або за їх бажанням грошової компенсації замість них. На сьогоднішній день позивач - пенсіонер МНС України та ветеран військової служби.

07.06.2007р. позивач звернувся із заявою (вх. №2233)   до начальника ГУ МНС України в Чернівецькій області щодо видачі йому довідки про заборговану грошову компенсацію за продовольчі пайки для її виплати, на яку 13.06.2007 р. отримав відповідь № 9/0/3274,  що підтверджується копіями зазначених документів.

Так, з копії листа-відповіді ГУ МНС України в Чернівецькій області № 9/0/3274       від 13.06 .2007   р. та вказівок першого заступника Міністра МНС України Амосової Т.В. від 22.09.2005 року                          № 02-6906/151 вбачається, що виплата грошової компенсації за продовольчий пайок за період служби  позивачу, виплачується тільки за рішенням суду.

Згідно розрахунку грошової компенсації замість продовольчого пайка військовослужбовцям згідно постанови КМ України від 12.03.1996 р. № 316 розмір зазначеної компенсації за період з 11.03.2000 р. по 01.12.2002 р. до видачі належить 2443,21 грн.

Що стосується доводів представника відповідача про те, що Законом України „Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів”, який набрав чинності з 11.03.2000 р., призупинено дію ч. 2 ст. 9 Закону України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” в частині одержання військовослужбовцями грошової компенсації за не отриманий продовольчий пайок, то суд дійшов висновку, що дана норма поширюється на військовослужбовців, які проходять військову службу, а не на тих, які звільнені з військової служби в запас чи у відставку.

Відсутність коштів, призупинення дії документу, який надає право на грошову компенсацію за не отримані продовольчі  пайки, вказівки керівництва про проведення виплат тільки за наявності рішення суду з цього приводу, тощо, не може розглядатися як підстава для невиконання ст.9 Закону України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.1996 р.  № 316, якою передбачена видача вказаних пайків і в разі звільнення в запас, слід провести повний розрахунок з звільненою особою, в даному випадку, з позивачем.

З тих же підстав, суд вважає неправомірними дії ГУ МНС України в Чернівецькій області щодо  невиплати грошової компенсації за не отримані продовольчі пайки.

Приймаючи до уваги всі матеріали справи, судом не встановлено підстав для відмови у виплаті позивачеві компенсації за не отриманий продовольчий пайок, у зв’язку з призупиненням дії ч. 2 ст. 9 Закону України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Встановленні судом обставини повністю підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами.

Таким чином, необхідно визнати неправомірною відмову Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Чернівецькій області у виплаті ОСОБА_2 грошової компенсації за не отримані продовольчі пайки та зобов’язати Головне управління МНС України в Чернівецькій області виплатити ОСОБА_2 грошову компенсацію за не отримані продовольчі пайки за період з 11.03.2000 р. по 01.12.2002 р., в сумі 2443 грн. 21 коп., держмито в сумі 51 грн. та 30 грн. за інформаційно-технічне забезпечення, а всього 2524грн. 21 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст. 9 Закону України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, Постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.1996 р. №316, ст.ст. 7, 99, 159-160 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний  позов ОСОБА_2 задовольнити.

Визнати неправомірною відмову Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Чернівецькій області у виплаті ОСОБА_2 грошової компенсації за не отримані продовольчі пайки.

 Зобов'язати Головне управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Чернівецькій області виплатити ОСОБА_2 грошову компенсацію за не отримані продовольчі пайки з 11.03.2000 р. по 01.12.2002 р., в сумі 2443 грн. 21 коп., держмито в сумі 51 грн. та 30 грн. за інформаційно-технічне забезпечення, а всього 2524 (дві тисячі п’ятсот двадцять чотири) грн. 21 коп.

Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови – з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ :                                                                       С.О. Волошин

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація