Судове рішення #7021469

    Справа № 2-3072/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

09 вересня 2009 року                                                                   Шевченківський районний суд м. Чернівці

     

       в складі : головуючого судді               Волошина С.О.

       при секретарі         Кушнірюк Ю.Г.

з участю: представника позивача                     ОСОБА_1.

                                    відповідача                     ОСОБА_2

розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. Чернівці справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, Чернівецької міської Ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В :

    Позивач ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до відповідачів ОСОБА_2, Чернівецької міської Ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

    Поз ивач посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько – ОСОБА_4, що підтверджується копією свідоцтва про смерть виданого 10 грудня 2007 року. Спадкоємцями за законом є вона та її брат ОСОБА_2, який відмовився від прийняття спадщини на її користь. Вона своєчасно не мала змоги звернутись до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, оскільки з 13 вересня 2007 року по 13 січня 2008 року перебувала за кордоном, а саме на навчанні у Франції, що підтверджується копією закордонного паспорту. Коли вона звернулась до нотаріуса, її повідомили, що строк для прийняття спадщини завершився.  

    Після смерті її батька залишилась спадщина, а саме земельна ділянка площею 0,0443 га, яка розташована на території садівничого товариства «Легмашівець-1» по вул. Червонофлотській в м. Чернівці; автомобіль марки ВАЗ-2105 1981 року випуску та земельна ділянка площею 0,92 га, яка розташована на території Синьківської сільської ради Заліщицького району Тернопільської області.

Вважає, що в зв’язку з наведеним у суду є всі підстави визнати причину пропуску нею строку на прийняття спадщини поважною.

Просила визначити для неї ОСОБА_3, додатковий строк протягом шести місяців, для подання заяви про прийняття спадщини, після    смерті   її батька - ОСОБА_4.

Представник позивача ОСОБА_1  в попередньому судовому засіданні позов підтримав повністю, просив його задовольнити та розглянути справу по суті під час попереднього судового засідання.

Відповідач ОСОБА_2 в попередньому судовому засіданні позов визнав повністю, не заперечував проти його задоволення та просив розглянути справу по суті під час попереднього судового засідання.

Представник відповідача Чернівецької міської ради в судове засідання не з’явився, про день та час розгляду справи був повідомлений завчасно, від нього до суду надійшла письмова заява з проханням справу розглянути в його відсутність, позов визнає повністю, а тому суд вважає за можливе розглянути справу в його відсутності.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача ОСОБА_2, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання, позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_4, який був батьком позивача ОСОБА_3 та відповідача ОСОБА_2., що підтверджується копією свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_1 та копією свідоцтва про народження Серії НОМЕР_2 (а.с.6,11).

Спадкоємцями законом першої черги спадкоємців є позич та відповідач ОСОБА_2, який відмовився від прийняття спадщини на користь позивача.

В період часу з 13 вересня 2007 року по 13 січня 2008 року позивач перебувала за кордоном, тому не мала змоги своєчасно прийняти спадщину, що підтверджується копією закордонного паспорту (а.с.7).

Згідно ч. 2 ст. 1220 ЦК України, «Часом відкриття спадщини є день смерті особи, або день з якого вона оголошується померлою».

Стаття 1223 Цивільного Кодексу України передбачає, що у разі відсутності заповіту, право на спадкування за законом одержують особи, визначенні у статтях 1261-1265 Цивільного кодексу України.

Згідно ст. 1261 Цивільного кодексу України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачатті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України, «Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини».

У відповідності до ч.ч. 1, 3 ст. 1272 ЦК України, «Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини».

Встановлені судом обставини повністю підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами.

Таким чином, суд, вважає, що встановлений законом 6-ти місячний строк для прийняття спадщини ОСОБА_3 пропущений з поважних причин.

Позов ОСОБА_3 необхідно задовольнити та визначити ОСОБА_3 додатковий строк тривалістю шість місяців, з дня набрання рішенням законної сили, для подання до Першої Чернівецької державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_4, який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Чернівці.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1220,   1223, 1261,   1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, керуючись   ст.ст. 10, 60, 88, 130,174, 212, 213, 215  ЦПК України, суд, –

В И Р І Ш И В :

     

Позов ОСОБА_3 задовольнити.

Визначити ОСОБА_3 додатковий строк тривалістю шість місяців, з дня набрання рішенням законної сили, для подання до Першої Чернівецької державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_4, який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1  року в м. Чернівці.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці.

СУДДЯ :                                                                  С.О. Волошин                                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація