Судове рішення #7018265

Справа № 2-3742/2009

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ               УКРАЇНИ

04 серпня 2009 року   Київський районний суд м. Полтави в складі

головуючого судді         - Боровик Т.В.

при секретарі                   - Дзюбі І.М.,

за участі позивача ОСОБА_1.,              

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м . Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ТОВ «Полтавський завод ЗБК» до ТОВ «Полтава-бетон СМ», третя особа – Колективне підприємство Полтавське бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор», про визнання права власності на 19/25 частин об’єкту нерухомості, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачі звернулися до суду з позовом до ТОВ «Полтава-бетон СМ» про визнання права власності на 19/25 частин об’єкту нерухомості, посилаючись на те, що  03.02.2009 року між ТОВ «Полтава-бетон СМ» та ТОВ «Полтавський завод ЗБК» було укладено договір купівлі-продажу нерухомого майна – виробничі будівлі за адресою: АДРЕСА_1, а саме: літера за планом Б-3: 1 приміщення для підготовки матеріалів площею 115,6 кв.м., 2 приміщення для підготовки матеріалів площею 46,4 кв.м., 6 склад хімічних домішок площею 9,8 кв.м., 3 щитова площею 5,1 кв.м.; літера за планом А-1: 1 операторська площею 16,6 кв.м., № 1 склади для зберігання інертних матеріалів; № 2 силос для зберігання цементу; № 3 силос для зберігання цементу. Умови договору сторонами були виконані в повному обсязі. На звернення ТОВ «Полтавський завод ЗБК» до ТОВ «Полтава-бетон СМ» щодо нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу вищезазначеної нерухомості між сторонами, останній ухиляється від його вчинення. Незареєстроване належним чином право власності на вказані будівлі впливає на визначення частки ОСОБА_1. та визначення вартості при здійсненні відчуження ним належної йому на праві власності частки у Статутному капіталі товариства. Просять визнати договір купівлі-продажу нерухомого майна від 03.02.2009 року, укладений між ТОВ «Полтава-бетон СМ» та ТОВ «Полтавський завод ЗБК» дійсним, визнати за ТОВ «Полтавський завод ЗБК» право власності на 19/25 частин нерухомого майна – виробничі будівлі за адресою: АДРЕСА_1, та зобов’язати КП ПБТІ «Інвентаризатор» зареєструвати за ТОВ «Полтавський завод ЗБК» право власності на вказане майно.

Позивач ОСОБА_1. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини.

Представники позивача ТОВ «Полтавський завод ЗБК» та відповідача ТОВ «Полтава-бетон СМ»  в судове засідання не з’явилися, надавши суду заяви, в яких просять справу розглядати без їх участі.  

Представник третьої особи КП ПБТІ «Інвентаризатор» в судове засідання не з’явився, не повідомивши причини неявки, хоча про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений.  

Суд, враховуючи наявність в справі достатніх матеріалів, вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутності учасників судового процесу, що не з’явилися.

Заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом, ОСОБА_1. являється одним із учасників ТОВ «Полтавський завод ЗБК». 03.02.2009 року між ТОВ «Полтава-бетон СМ» та ТОВ «Полтавський завод ЗБК» було укладено договір купівлі-продажу нерухомого майна – виробничі будівлі за адресою: АДРЕСА_1, а саме: літера за планом Б-3: 1 приміщення для підготовки матеріалів площею 115,6 кв.м., 2 приміщення для підготовки матеріалів площею 46,4 кв.м., 6 склад хімічних домішок площею 9,8 кв.м., 3 щитова площею 5,1 кв.м.; літера за планом А-1: 1 операторська площею 16,6 кв.м., № 1 склади для зберігання інертних матеріалів; № 2 силос для зберігання цементу; № 3 силос для зберігання цементу. Згідно акту приймання-передачі вищезазначене майно було передане у власність ТОВ «Полтавський завод ЗБК».

Згідно ч.2 ст.220 ЦК України передбачено, що якщо сторони  домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджуються письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним і наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

Згідно ч. 2 ст.148 Цивільного Кодексу України учасник, який виходить із ТОВ, має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у статутному капіталі товариства. За домовленістю між учасником  та товариством виплата вартості частини майна товариства може бути замінена переданням майна в натурі.

Враховуючи, що позивачем надано достатньо письмових доказів на підтвердження того, що сторонами дійсно було досягнуто згоди по всіх істотних умовах договору купівлі-продажу житлових приміщень та фактично відбулось його повне виконання, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 148, 220 ЦК України, ст.ст. 209, 213-215 ЦПК України,-

 

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати дійсним договір купівлі-продажу нерухомого майна від 03.02.2009 року, укладеного між ТОВ «Полтавський завод залізобетонних конструкцій» та ТОВ «Полтава-бетон СМ».

Визнати за ТОВ «Полтавський завод залізобетонних конструкцій» право власності на 19/25 частин нерухомого майна – виробничі будівлі за адресою: АДРЕСА_1, а саме: літера за планом Б-3: 1 приміщення для підготовки матеріалів площею 115,6 кв.м., 2 приміщення для підготовки матеріалів площею 46,4 кв.м., 6 склад хімічних домішок площею 9,8 кв.м., 3 щитова площею 5,1 кв.м.; літера за планом А-1: 1 операторська площею 16,6 кв.м., № 1 склади для зберігання інертних матеріалів; № 2 силос для зберігання цементу; № 3 силос для зберігання цементу.

Зобов’язати Колективне підприємство Полтавське бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» зареєструвати  за ТОВ «Полтавський завод залізобетонних конструкцій» право власності на 19/25 частин нерухомого майна – виробничі будівлі за адресою: АДРЕСА_1, а саме: літера за планом Б-3: 1 приміщення для підготовки матеріалів площею 115,6 кв.м., 2 приміщення для підготовки матеріалів площею 46,4 кв.м., 6 склад хімічних домішок площею 9,8 кв.м., 3 щитова площею 5,1 кв.м.; літера за планом А-1: 1 операторська площею 16,6 кв.м., № 1 склади для зберігання інертних матеріалів; № 2 силос для зберігання цементу; № 3 силос для зберігання цементу.

    Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави  шляхом  подачі заяви  про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги  на рішення суду протягом двадцяти днів  після  подання  заяви  про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня  проголошення рішення.

Головуючий                                         Т.В.Боровик

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація