Справа № 2-345/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 грудня 2009 р.
Новоушицький районний суд Хмельницької області в складі : головуючої -судді Шуригіної О.В., при секретарі - Стандрійчук М.П.., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нова Ушиця справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади Івашковецької сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 у позовній заяві вказав, що його мати ОСОБА_2 проживала у ІНФОРМАЦІЯ_1 і мала у приватній власності житловий будинок, господарські будівлі по вулиці Лесі Українки,26.
За своє життя вона склала заповіт на дане майно на ім”я позивача , який є чинним.
28 вересня 2008 року мати померла.
Спадщину у виді жилого будинку і господарських будівель позивач прийняв, оскільки подав до Новоушицької державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2
Проте оформити документи немає змоги через відсутність свідоцтва про право власності на житловий будинок і господарські будівлі, а тому змушений звернутись до суду за захистом своїх прав.
В судовому засіданні Позивач позов підтримав.
Відповідач подав до суду заяву, в якій проти позову не заперечує, просить справу вирішити згідно закону без його участі.
Перевіривши та оцінивши зібрані докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підставав .
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини:
28 вересня 2008 року відкрилась спадщина після смерті спадкодавця ОСОБА_2. Місце відкриття спадщини- село Івашківці Новоушицького району, вулиця Лесі Українки,будинок 26 – останнє місце проживання спадкодавця.
Цивільний Кодекс України від 1 січня 2004 року застосовується до правовідносин, що виникли після набрання ним чинності.
Відповідно до ч.1 ст.1269 спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Дані вимоги закону позивачем виконані.
Відповідно до ч.1 ст.1223 ЦК України “Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті”.
Право позивача на спадщину підтверджується дослідженими в судовому засіданні документами:
• Згідно заповіту, посвідченого 05 квітня 1989 року Івашковецькою сільською радою,
• ОСОБА_2 заповідала все своє майно ОСОБА_1 Заповіт є чинним;
• згідно свідоцтва про смерть І-БВ № 095965 , виданого Івашковецькою сільською радою, ОСОБА_2 померла 28 вересня 2008 року;
• згідно постанови Новоушицької районної державної нотаріальної контори ОСОБА_1 відмовлено у видачі Свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на домоволодіння. Спадкова справа заведена 03.11. 2008 року за №716, спадкоємець за заповітом ОСОБА_1.
Згідно оцінки бюро технічної інвентаризації вартість будівель складає 23737 гривень.
Керуючись ст.ст. 10, 57, 60 ЦПК України, ст.ст. 380, 381, 1217, ч.1 ст.1223, ч.1 ст.1269 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, господарські будівлі:
-житловий будинок загальною площею 73.9 м .кв, веранда загальною площею 11.5 кв.м.,
сарай площею 65.5 м.кв., сарай загальною площею 14.9 кв.м., погріб, загальною площею 26.3 кв.м. - розташовані у селі Івашківці вул. Лесі Українки будинок 26, Новоушицького району Хмельницької області, як спадкоємцем за заповітом після смерті матері ОСОБА_2.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.В.Шуригіна