Судове рішення #7015654

    Справа № 2-1132/2009 р.

РІШЕННЯ

Іменем України

12 листопада 2009  року                          Калинівський районний суд  Вінницької області

в складі: головуючого                             Каращук О.Г.

при секретарі                                            Лисюк О.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, також в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 про встановлення факту належності квартири на праві спільної часткової власності розміром 1/3 її частина та встановлення порядку користування житловим будинком,

ВСТАНОВИВ:

Позивач в позові вказує, що він одружився з відповідачкою ОСОБА_2 25.06.1993 року. Проте їх одруження виявилось невдалим, тому позивач на даний час звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу. В шлюбі він разом з відповідачами – дружиною ОСОБА_2 та дочкою ОСОБА_3 приватизували квартиру за адресою АДРЕСА_1 а отже вона належить їм на праві спільної часткової власності. Проте в свідоцтві про право власності на квартиру не вказано часток їхньої власності, тому для того щоб він міг належним чином розпоряджатись своєю часткою квартири, необхідно встановити факт, що вона належить йому на праві спільної часткової власності в розмірі 1/3 її частина. Так як відповідачка по справі ОСОБА_2 забрала оригінал свідоцтва про право власності на квартиру, він вимушений встановлювати даний факт у судовому порядку.

Позивач має з відповідачкою двох спільних дітей, які перебувають під її впливом і він вимушений їх утримувати, а тому відповідачка захоче щоб діти проживали з нею. Тому пропонує встановити такий порядок користування квартирою. Тому звернувся в суд з даним позовом.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить встановити факт належності квартири на праві спільної часткової власності розміром 1/3 її частина та встановлення порядку користування житловим будинком.

Відповідачка ОСОБА_2, яка також діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги визнала.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, в їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити з таких підстав.

Так, в судовому засіданні встановлено, що позивач одружився з відповідачкою ОСОБА_2 25.06.1993 року. Проте їх одруження виявилось невдалим, тому він на даний час звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу. В шлюбі позивач разом з відповідачами – дружиною ОСОБА_2 та дочкою ОСОБА_3 приватизували квартиру за адресою АДРЕСА_1 а отже вона належить їм на праві спільної часткової власності. Проте в свідоцтві про право власності на квартиру не вказано часток їхньої власності.

Відповідно до Закону України  «Про приватизацію державного житлового фонду» квартири передаються у власність наймачам та членам їх сімей.

На час приватизації наймачем квартири був позивач, а членами сім’ї – відповідачі по справі його дружина ОСОБА_2 та дочка ОСОБА_3

Згідно ст.355 ЦК України, спільна власність вважається частковою, якщо договором або законом не встановлена спільна сумісна власність. Оскільки ні договором, ні законом не встановлено, що при приватизації житла воно належить громадянам на праві спільної сумісної власності, отже в даному випадку виникає спільна часткова власність.

Частки у спільній частковій власності вважаються рівними, згідно ст.357 ЦК України. Квартира належить позивачу ОСОБА_1 відповідачці ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в рівних частинах, а отже по 1/3 частині.

Відповідачка ОСОБА_2 забрала свідоцтво про право власності, і тому для видачі даного свідоцтва, через міську раду, йому потрібна згода усіх співвласників.

На даний час позивач з відповідачкою уже не мають нічого спільного, добровільно домовитись про порядок володіння та користування квартирою вони не можуть, тому позивач потребує визначення порядку користування квартирою.

Згідно ст.358 ЦК України, кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.

Згідно технічного паспорта на квартиру, вона є двокімнатною, знаходиться на четвертому поверсі багатоквартирного будинку, а отже поділ її в натурі є неможливим.

Враховуючи те, що сторони мають двох дітей, діти проживають разом з відповідачкою ОСОБА_2, суд вважає за можливе закріпити на праві постійного користування меншу кімнату, позначену на технічному паспорті цифрою 3, а приміщення, позначені цифрами 1, 2, 4, 5, 6 залишити в спільному користуванні.

За вказаних обставин вимоги позивача є законними та підлягають до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 355 – 358 ЦК України, ст.ст.10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити. Встановити факт, що ОСОБА_1, є власником 1/3 частини квартири за адресою АДРЕСА_1.

Встановити порядок користування спільною квартирою за адресою АДРЕСА_1, згідно якого закріпити за ОСОБА_1 в користуванні кімнату, позначену на технічному паспорті від 11.08.2009 року цифрою 3, а приміщення, позначені цифрами 1, 2, 4, 5, 6 залишити в спільному користуванні.

Рішення може бути оскарженим до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду заяви про апеляційне оскарження та подачі протягом 20 днів після такої заяви самої апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

СУДДЯ:   підпис

Суддя:

Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація