Судове рішення #701266
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД ЧЕРКАСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

Справа  № 22а-98   2007 р.

Категорія № 22

Головуючий по 1 інстанції Нерушак Л.В.

Доповідач в апеляційній Інстанції Василенко Л.І.

 

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

21 лютого 2007 р. колегія суддів Судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:

головуючого

суддів

при секретарі

з участю прокурора

адвокатів

Корнієнко Н.В.

Василенко Л.І. Бабенка В.М.

Шульзі Я.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 21 грудня 2006 р. по справі за позовом ОСОБА_1 до Черкаського обласного військового комісаріату про бездіяльність військового комісаріату щодо перерахунку раніше призначеної пенсії і виплати недоплаченої суми пенсії за минулий час,-

 

встановила:   

                                           

23.11.2006 р. ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Черкаського обласного військового комісаріату про бездіяльність військового комісаріату щодо перерахунку раніше призначеної пенсії і виплату недоплаченої суми пенсії за минулий час.

В обґрунтування заявлених вимог вказав, що він проходив службу в Збройних Силах, у 1993 р. був звільнений з дійсної служби та йому була нарахована пенсія відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб». Вважає, що військовий комісаріат не виконував своєчасно вимог ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», не проводив перерахунок його пенсії, виходячи із розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців визначеного правовими актами, прийнятими в 1996 - 2003 роках, з врахуванням щомісячної 100% надбавки, встановленої Указом Президента України № 173 «Про посилення соціального захисту військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ», щомісячної надбавки за безперервну військову службу у Збройних силах України, встановленої Указом Президента України від 5 травня 2003 р. № 389/ 2003 «Про надбавку військовослужбовцям Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби України та Управління державної охорони України за безперервну службу», премії, передбаченої п. З Постанови Кабінету Міністрів

 

 

України  від 22.05.2000 p. № 829  « Про грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України», затвердженого наказом Міністра України від 05.03.2001 № 75.

Просив суд визнати його право на до рахування недоплаченої пенсії, до рівня визначеного чинними нормативно - правовими актами України прийнятими після його звільнення зі служби. Зобов'язати військовий комісаріат провести до рахування недоплаченої пенсії і виплатити йому пенсії за минулий час з урахуванням, що з 01.09.1999 р. до 31.12.2002 р. 40 %надбавки посадового окладу введеної Указом президента України № 847/99 від 14.07.1999 p.; з 01.01.2003 р. до 31.12.2004 p.- 100 % надбавки, введеної Указом Президента України від 23.02.2002 р. №173; з 01.05.2003 р. до 31.12.2004 р. - 70 %надбавки, введеної Указом Президента України від 05.05.2003 р. № 389/03; з 01.10.1996 р. до 31.12.2004 р. - 33,3 % премії, згідно Указу Президента України № 923/96 «Про грошове забезпечення військовослужбовців» від 04.10.1996 p., Постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2000 р. № 829 «Про грошове забезпечення військовослужбовців» та п. 34.5 «Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України», затвердженого наказом Міністра оборони України від 05.03.2001 р.№ 75.

Постановою Уманського міськрайонного суду .Черкаської області від 21 грудня 2006 р. ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову суду, як постановлене з порушенням норм матеріального права скасувати, ухвалити нову постанову, якою задовольнити заявлені ним позовні вимоги.

Судова колегія, заслухавши доповідь судді - доповідача, пояснення сторін, що з'явились, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її відхилити.

Згідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права .

Відмовляючи ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог районний суд виходив з того, що право на надбавки, які просить включити в перерахунок призначеної пенсії позивач, він не набув, оскільки прийнятими нормативними актами зазначені надбавки були введені вже після звільнення його з військової служби.

Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що районний суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює .

Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 наказом МО України НОМЕР_1 звільнений в запас зі служби в Збройних Силах України за віком з призначенням йому пенсії військовослужбовця. Йому була нарахована пенсія виходячи з усіх видів отримуваного ним грошового забезпечення на час служби.

У відповідності до положень ст. 43 Закону України від 09.04.1992 р. № 2262- XII «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» при обчисленні пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом враховуються відповідні оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавка за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби в порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсії і грошової допомоги особам     офіцерського    складу,     прапорщикам,          мічманам,     військовослужбовцям

надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» передбачено, що пенсії особам зазначеної категорії військовослужбовців обчислюється із суми грошового забезпечення, що виплачується їм на день звільнення з військової служби.

 

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1998 р. № 452 «Про упорядкування додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців», якою затверджені додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, премія, що виплачується військовослужбовцям, не віднесена до додаткових видів грошового забезпечення.

Зазначене преміювання військовослужбовців було запроваджене на підставі Указу Президента України від 04.10.1996 р. № 923 «Про грошове забезпечення військовослужбовців» та здійснювалось на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2000 р. № 829 «Про грошове забезпечення військовослужбовців». Проте наведеними нормативними актами не визначено, що ці премії віднесені до додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців і що вони підлягають врахуванню при визначенні суми грошового забезпечення, з якої обчислюється премія.

Оскільки премія в розмірі 33,3 % не віднесена до додаткових видів грошового забезпечення, вона не могла бути врахована позивачу при нарахуванні пенсії.

Що стосується інших надбавок, про врахування яких просить позивач, то щомісячні надбавки військовослужбовцям , встановлені 01.09.1999 р. Указом Президента України від 14.07.1999 р. № 847 «Про додаткові заходи щодо упорядкування грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України»в розмірі 40 % посадового окладу , Указом Президента України від 23.02.2002 р. № 173 «Про посилення соціального захисту військовослужбовців» у розмірі 100 %, Указом Президента України від 05.05.2003 р. № 389 «Про надбавки військовослужбовцям Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби України та Управління державної охорони України за безперервну службу» у розмірі 70 % не є підвищенням грошового забезпечення , з якого позивачу нарахована пенсія, а новими видами грошового забезпечення, яких позивач під час його служби в Збройних Силах України не отримував, а тому ці надбавки не могли бути враховані позивачу при перерахунку пенсії.

Крім цього, зазначеними указами не передбачено перерахунку пенсії військовослужбовцям у зв'язку із запровадженням цих надбавок.

Суд першої інстанції правильно встановив, що при звільненні з дійсної військової служби за віком позивачу призначена пенсія у відповідності з вимогами чинного на той час діючого законодавства.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції правильно виходив з того, що передбачених чинним законодавством підстав для проведення позивачу за період до 31 грудня 2004 р. перерахунку призначеної пенсії з урахуванням премії та інших надбавок немає.

Виходячи з викладеного, судова колегія вважає, що рішення судом першої інстанції ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в постанові суду, не спростовують, підстави для скасування постанови суду відсутні.

Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів,-

 

Ухвалила:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити .

Постанову Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 21 грудня 2006 р. залишити без змін.

Ухвала набирає чинності одразу після проголошення і може бути оскаржена до суду касаційної інстанції в касаційному порядку протягом одного місяця.

 

Головуючий:

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація