П О С Т А Н О В А
Іменем України
07 грудня 2009 року справа № 2а-5314/09/2370 17 год. 45 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Холода Р.В.,
при секретарі судового засідання Шоколенко Т.М.,
за участю:
представника позивача – Москаленка А.А. за довіреністю,
представника відповідач – ОСОБА_2 за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Лисянському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду державна податкова інспекція у Лисянському районі Черкаської області просить стягнути із фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 заборгованість в сумі 2143 грн. 00 коп. за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов.
Представник відповідача у судовому засіданні позов визнав повністю.
Вислухавши представника позивача, представника відповідача та вивчивши матеріали справи суд встановив наступне.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АВ № 632251, ОСОБА_3 зареєстрована як фізична особа-підприємець 06.08.2002 р.
Факт перебування ОСОБА_3 на обліку у державній податковій інспекції у Лисянському районі підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 10.06.2008 р. № 116/29-023.
28.05.2009 р. посадовими особами державної податкової адміністрації в Черкаській області в присутності продавця ОСОБА_4 проведено планову перевірку за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт від 28.05.2009 року № 001095. Один примірник вказаного акту отриманий продавцем магазину ОСОБА_4 28.05.2009 р.
Проведеною перевіркою магазину відповідача, який знаходиться за адресою: Черкаська область, Лисянський район, с. Почапинці, вул. Шевченка, 3 встановлено порушення п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків (556 грн. 00 коп.) сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій (127 грн. 40 коп.), тобто невідповідність готівкових коштів становить 428 грн. 60 коп.
Вказане порушення підтверджується описом наявних готівкових коштів, підписаним посадовими особами ДПА в Черкаській області та ОСОБА_4
В акті перевірки продавцем магазину зазначено, що зауважень до перевірки не має.
Відповідно до п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно із статтями 15 та 16 Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до ст.22 Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На підставі виявлених порушень, зазначених в акті перевірки від 28.05.2009 року №001095, у відповідності до ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» державною податковою інспекцією у Лисянському районі Черкаської області прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000402301 від 11.06.2009 р., яким визначено штрафну (фінансову) санкцію в сумі 2143 грн. 00 коп.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2, 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 – 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (19300, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через державну податкову інспекцію у Лисянському районі Черкаської області (19300 Черкаська область, Лисянський район, смт. Лисянка, вул. Кірова, буд.25, код 34324276) заборгованість в сумі 2143 грн. (дві тисячі сто сорок три) грн. 00 коп.
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Р.В. Холод
Повний текст постанови виготовлений 8 грудня 2009 року