Справа № 2-4554-2009
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 cерпня 2009 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області у складі : головуючого судді Мальованого Ю.М.,
при секретарі Великородній М.О.,
з участю позивачки ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Артемівську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В :
26.05.09. позивачка звернулася до суду з заявою про розірвання шлюбу з ОСОБА_2, в якій вказує, що вона перебуває з відповідачем у шлюбі, який зареєстровано 15.10.1977 року Володарським районним відділом ЗАГСу Донецької області, про що в книзі реєстрації актів є запис під № 124. Від шлюбу сторони неповнолітніх дітей не мають, однак відповідач не бажає розірвати шлюб через органи РАЦС. Сімейно-шлюбні відносини між сторонами припинені з березня 2009 року, звини відповідача, який зловживає спиртними напоями. Сумісне господарство між сторонами не ведеться. Позивачка просить суд розвівати шлюб між нею і відповідачем.
У судовому засіданні позивачка наполягала на позовних вимогах та просила їх задовольнити, витрати, пов’язані з видачею свідоцтва про розірвання шлюбу просила покласти на відповідача.
Відповідач у судове засідання не з’явився. Він у встановленому порядку був повідомлений про час і місце судового засідання. Але про причини неявки суд не повідомив. Від нього не надійшло клопотання про відкладення слухання справи. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши думку позивачки, дослідивши матеріали справи, беручи до уваги те, що, подальше сумісне життя та збереження сім’ї між ними неможливе, суд дійшов висновку про те, що шлюб між подружжям має бути розірвано.
Згідно зі ст. 112 ч. 2 Сімейного Кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше сумісне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Судом встановлено, що за обставин, які склалися, подальше сумісне життя подружжя і збереження шлюбу неможливі, оскільки це буде суперечить інтересам позивачки.
Судові витрати, пов’язані з видачею свідоцтва про розірвання шлюбу, суд вважає необхідним покласти на відповідача.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, ст. ст. 104, 105, 111, 112 Сімейного Кодексу України, суд –
В И Р І Ш И В :
Шлюб, зареєстрований 15 жовтня 1977 року Володарським районним відділом ЗАГСу, про що у книзі реєстрації актів є запис під № 124 між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС стягнути витрати з ОСОБА_2 у розмірі 8 грн. 50 коп., ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Донецької області через Артемівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10 – денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання копії.
Рішення складене в нарадчій кімнаті у одному примірнику суддею одноособово.
Суддя (підпис) Ю.М. Мальований
Рішення не набуло законної сили.
Копія вірна. Суддя: Секретар: