Судове рішення #7004184

    Справа № 2-5093  

2009 рік  

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

11 листопада 2009 року  

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області в складі головуючого-судді Баранова В.І., при секретарі   Сюсель І.М.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мелітополь цивільну справу за позовом Закритого акціонерного товариства комерційний банк “ПриватБанк” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,  

  ВСТАНОВИВ:  

  Позивач звернувся до Мелітопольського міськрайонного суду із позовом до відповідача про стягнення заборгованості за кредитним договором № ZPXRRX03500202 від 02.07.2007 року, в розмірі 5175,23  грн., та судових витрат, в розмірі 171,75 грн.. В обґрунтування позову вказує, що за зазначеним договором, укладеним між сторонами, відповідач 02.07.2007 року отримав кредит в розмірі 1224 грн. зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 12 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення 03.07.2008 року. Згідно умов укладеного договору, він складається з Заяви позичальника та Умов надання споживчого кредиту фізичним особам. Відповідно до умов договору, погашення заборгованості здійснюється в наступному порядку: щомісяця, в період сплати, відповідач повинен надавати позивачу грошові кошти (щомісячний платіж) для погашення заборгованості за кредитом, яка складається із заборгованості за кредитом, за відсотками, комісією, а також інші витрати згідно Умов. Проте, в порушення вимог договору та норм діючого законодавства, відповідач зобов’язання за договором належним чином не виконав, тому станом на 12.06.2009 р. має заборгованість в розмірі 5175,23 грн., яка складається з наступного: 1132,47 грн. – заборгованість за кредитом, 2193,84 грн. – заборгованість по процентам за користування кредитом, 165,20 грн. – заборгованість по комісії за користування кредитом, 961,09 грн. – пеня за несвоєчасність виконання зобов’язань за договором, а також штрафи відповідно до п.5.3 Умов та правил надання банківських послуг: 500 грн. – штраф (фіксована частина), 222,63 – штраф (процентна складова).  

Від представника позивача надійшла заява, в якій він просив слухати справу за його відсутності, на позовних вимогах наполягає в повному обсязі, проти заочного розгляду справи не заперечує.  

Відповідач ОСОБА_1, що був належним чином повідомлений про місце, дату та час розгляду справи, в судове засідання не з’явився повторно, відомостей про причини своєї неявки суду не повідомив, тому суд вважає можливим розглядати справу за його відсутністю в заочному порядку на підставі наявних у справі доказів.  

Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги частково з     наступних підстав.  

Відповідно до ч.1 ст.1054 Цивільного кодексу України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.  

22.11.2006 року між сторонами дійсно був укладений кредитний договір № ZPXRRX03500202, який складається з заяви відповідача та Умов надання споживчого кредиту фізичним особам (далі – Умови), копія яких додана до матеріалів справи /а.с.4-7/. Згідно умов договору, позивач надає відповідачу строковий кредит у сумі 1224 грн. на строк 12 місяців з 02.07.2007 р. по 02.07.2008 р. включно, з умовами сплати за користування кредитом відсотків в розмірі 1 % у місяць на суму залишку заборгованості по кредиту, щомісячної винагороди за надання фінансового інструменту в розмірі 16,52 грн. та єдиноразової винагороди за надання фінансового документу в розмірі 204 грн. в обмін на зобов’язання відповідача з повернення кредиту, сплати відсотків, винагороди, комісії, в зазначених в Заяві та Умовах надання споживчого кредиту фізичним особам строки. Погашення заборгованості здійснюється в наступному порядку: щомісяця в період сплати, за який приймається період з 15 по 20 число кожного місяця, відповідач повинен надавати позивачу грошові кошти (щомісячний платіж) в сумі 125,37 грн. для погашення заборгованості за кредитом, яка складається із заборгованості за кредитом, відсотками, комісією, а також інші витрати згідно Умов.    

Відповідно до п.5.1 Умов надання споживчого кредиту фізичним особам, при порушенні відповідачем будь-якого із зобов’язань, передбачених Заявою та п.п.3.2.2, 3.2.3 даних Умов, позивач має право нарахувати, а відповідач зобов’язується сплатити позивачу пеню в розмірі 0,15 % від суми непогашеної заборгованості, але не менше 1 гривні за кожний день прострочки платежу.  

Згідно з ст.526 ЦК України, зобов’язання повинне виконуватися належним чином відповідно до умов договору і вимогами дійсного Кодексу.  

Відповідно до ст.625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання їм грошового зобов’язання.  

Згідно з ч.2 ст.1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов’язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до ст.1048 цього Кодексу.  

Щодо вимог позивача про стягнення з відповідачу штрафів, передбачених пунктом 5.3 Умов та правил надання банківських послуг, в розмірі 500 грн. (фіксована сума) та 222,63 грн. (процентна складова), суд вважає, що в задоволенні цих вимог слід відмовити, оскільки пунктом 5.3 Умов та правил надання банківських послуг, що маються в матеріалах справи /а.с.5-7/, на який посилається позивач в обґрунтування своїх вимог, не передбачено стягнення таких штрафів   .  

Заборгованість відповідача ОСОБА_1 за кредитним договором № ZPXRRX03500202 від 02.07.2007 р. станом на 12.06.2009 року складає 4452,60 грн., що складається з заборгованості за кредитом, в розмірі 1132,47 грн., заборгованості по процентам за користування кредитом, в розмірі 2193,84 грн., комісії за користування кредитом, в розмірі 165,20 грн., та пені за несвоєчасність виконання зобов’язань за договором, в розмірі 961,09 грн..  

Відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.  

Позивачем при подачі позову були сплачені судовий збір, в розмірі 51,75 грн., та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, в розмірі   250   грн., що підтверджується платіжними дорученнями № 80728В012L, № 80728В012М від 28.07.2008 р., № UDF06B0003, № UDF06B0004 від 16.06.2009 року /а.с.11,13/, проте, з урахуванням розміру задоволених позовних вимог та встановленого розміру витрат на ІТЗ розгляду справи, встановленого на момент звернення позивача з позовом, суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір, в розмірі 51 грн., та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, в розмірі 120 грн.  

Загальна сума, що підлягає стягненню з відповідача на користь позивача складає   4623,60   грн. (4452,60 грн. суми заборгованості за кредитом + 51 грн. судового збору + 120 грн. витрат на ІТЗ розгляду справи).  

На підставі вищевикладеного і керуючись ст.ст.526, 625, 1050, 1054 ЦК України, ст.10, 60, 88, 208, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України,  

  ВИРІШИВ:  

  Позов Закритого акціонерного товариства комерційний банк “ПриватБанк” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити частково.  

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 на користь закритого акціонерного товариства комерційний банк “ПриватБанк” заборгованість за кредитним договором № ZPXRRX03500202 від 02.07.2007 року, в розмірі 4452 (чотири тисячі чотириста п’ятдесят дві) гривні 60 копійок, перерахувавши їх на р/р 29092829003111 в обласному управлінні НБУ м.Дніпропетровськ, МФО 305299, код ЄДРПОУ 14360570, а також судовий збір, в розмірі 51 (п’ятдесят одна) гривня, та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, в розмірі 120 (сто двадцять) гривень, перерахувавши їх на р/р № 64993919400001 в обласному управлінні НБУ м.Дніпропетровськ, МФО 305299, код ЄДРПОУ 14360570.  

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.  

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана апеляційному суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або може бути подана в десятиденний строк без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.  

       

  СУДДЯ                   В.І.БАРАНОВ  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація