Судове рішення #7002980

Справа № 2-2299  

2009 р.  

РІШЕННЯ  

Іменем   України  

(заочне)  

19 листопада 2009 р.                                                                                               м. Донецьк  

Калінінський районний суд міста Донецька у складі:  

головуючого судді                                              Домарєва О.В.  

при секретарі       Луценко А.Г.  

за участю представника позивача: ОСОБА_1Л, розглянувши у відкритому судовому засіданні справа за позовною заявою Відкритого акціонерного товариства „Донецькобленерго” в особі Структурної одиниці „Донецькі електричні мережі” до ОСОБА_2 „Про відшкодування шкоди”, -  

  ВСТАНОВИВ:  

  Позивач  звернувся в суд з позовною заявою, якою просить стягнути з відповідача шкоду, заподіяну в наслідок порушення „Правил користування електричної енергії для населення”, указуючи, що відповідач користувалась елективною енергією без урахування користування, в зв’язку з чим позивачу була заподіяна шкода у розмірі 493 грн. 81 коп.  

У судовому засіданні представник позивача, підтримала позовні вимоги в повному обсязі.  

Відповідач у судове засідання не з’явився, не повідомив суд про причини неявки,  про день, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином,  у зв’язку з чим на підставі п. 4 ст. 169 ЦПК України, суд ухвалив справу розглянути у їх відсутність на підставі наявних у ній матеріалів. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає  положенням ст. 224 ЦПК України.  

Відповідно  з вимогами ст. ст. 67, 68, 156, 162 Житлового Кодексу України, ст.ст. 815-816 Цивільного Кодексу України, плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, електричну та теплову енергію)  якщо наймачі та проживаючі з ними члени їх родини не своєчасно, або взагалі  щомісячно не проводять оплату за надані послуги, стягується, крім квартирної плати, по затвердженим у встановленому порядку тарифам  з наймача (власника) квартири (житлового приміщення) та членів його родини, які несуть рівні обов’язки з останніми у солідарному порядку.  

Судом встановлено, що 02.04.06 року представниками позивача була проведена перевірка електроустановки та прибору лічильника в квартирі АДРЕСА_1, якою було виявлені порушення відповідачем «Правил користування електричною енергією для населення», затверджених Постановою КМУ №1357 від 26.07.1999 року, а саме без облікове користування електроенергії: додатковий ввід на лінію електропередачі мимо прибору обліку, про що був складений акт № 068030.      

Відповідно до п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінетів Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357 у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника. На підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання (у випадках, передбачених пунктом 35 цих Правил), а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності. Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до методики, затвердженої НКРЕ.  

Таким чином суд визнає позовні вимоги позивача у розмірі 493 грн. 81 коп. обґрунтованими, та такими що підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.  

Згідно ст.. 81 ЦПК України, сплачені позивачем при подачі позову витрати на інформаційно–технічне забезпечення  у розмірі 30 грн. підлягає стягненню на користь позивача, а судовий збір у розмірі 51 грн. підлягає стягненню з відповідача на користь держави.  

На підставі викладеного та керуючись ст.. ст.. 526 ЦК України, ст.ст. 15, 15-1, 26, 27 Закону України „Про електроенергетику”, п.п. 35, 42, 53 „Правил користування електричною енергією для населення”, ст. ст. 10,11, 81, 82, 209, 212, 214, 215, 218, 224, 225, 226 ЦПК України, суд –  

  ВИРІШИВ:  

  Позов Відкритого акціонерного товариства „Донецькобленерго” в особі Структурної одиниці „Донецькі електричні мережі” до ОСОБА_2 „Про відшкодування шкоди” – задовольнити.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Відкритого акціонерного товариства „Донецькобленерго” в особі Структурної одиниці „Донецькі електричні мережі” шкоду у розмірі 493 грн. 81 коп.. витрати на інформаційно–технічне забезпечення в сумі 30 грн.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 – денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.      

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії  

  Суддя                                         О.В. Домарєв  

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація