. Справа № 6-44/2008 року
УХВАЛА
21 липня 2008 року Тернівський міський суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Пономаренко І.П.
при секретарі Некрасовій А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Тернівки заяву відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Тернівка Дніпропетровської області про відстрочку виконання рішення суду строком до 01.01.2009 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 про стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
09 липня 2008 року до Тернівського міського суду Дніпропетровської області надійшла заява Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Тернівка Дніпропетровської області про відстрочку виконання рішення до 01 січня 2009 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 про стягнення з заявника страхової суми за спричинену моральну шкоду в розмірі 22 000 грн.
Заявник посилається на те, що відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань", статуту Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, положенням про виконавчу дирекцію Фонду, державні кошти для проведення страхових платежів витрачаються відповідно до бюджету Фонду, затвердженого Правління Фонду. Робочим органом виконавчої дирекції -кошти для безпосередньої виплати потерпілим дирекція Фонду виділяє згідно кошторисів, затверджених дирекцією, на підставі заявок робочих органів відповідним КЕКВ.
При розрахунках бюджету та кошторису неможливо передбачити, яка кількість та на яку суму потерпілі в судовому порядку установлять для себе право на сплату не нарахованих щомісячних страхових виплат. Ці суми, як непередбачені, не закладались ні до бюджету Фонду, ні до кошторису робочих органів. Тому при пред'явленні такими потерпілими виконавчих документів на стягнення страхових сум, гроші для виплати відсутні.
Відповідно до ст. 46 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань" кошти на здійснення страхування від нещасних випадків використовуються виключно за їх призначенням і зараховуються на єдиний централізований рахунок Фонду, з якого фінансується щомісячні страхові виплати потерпілим, компенсація за втрачений заробіток та інше.
Суд вивчив матеріали справи дійшов до висновку, що посилання заявника на ст. 46 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань" де вказано, що кошти на здійснення страхування від нещасних випадків використовуються виключно за їх призначенням і зараховуються на єдиний централізований рахунок Фонду, з якого фінансується щомісячні страхові виплати потерпілим, компенсація за втрачений заробіток та інше, безпідставні, тому як рішення суду набрало чинності та підлягає виконанню у строки передбачені законодавством.
На підставі вказаного відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Тернівка Дніпропетровської області у заяві про відстрочку виконання рішення суду до 01 січня 2009 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 про стягнення з заявника на користь ОСОБА_1 страхової суми за моральну шкоду в розмірі 22 000 грн. слід відмовити.
Керуючись ст. 373 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Тернівка Дніпропетровської області про відстрочку виконання рішення суду до 01 січня 2009 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 про стягнення з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Тернівка Дніпропетровської області на користь ОСОБА_1 страхової суми за моральну шкоду в розмірі 22 000 - відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано до Тернівського міського суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання
заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою,
яка її подає, до суду апеляційної інстанції.