ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Запоріжжя, вул. Кремлівска, 65 в
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
29 квітня 2009 р. Справа № 2а - 2675/09/0870
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Каракуша С.М., розглянувши матеріали
за позовною заявою:ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 69095)
до:Орендного підприємства «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації»( вул.. Горького, 23, м. Запоріжжя, 69063)
про:визнання неправомірним рішення реєстратора ОСОБА_2М № 1609 від 13.11.2008 р. про відмову в реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва недобудований житловий будинок літ.А-2, зобов’язання зареєструвати право власності на об’єкт незавершеного будівництва недобудований житловий будинок літ.А-2, розміщений за адресою: м. Запоріжжя, вул.. Набережна, 42
ВСТАНОВИВ:
28.04.2009 до Запорізького окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Орендного підприємства «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації»про визнання неправомірним рішення реєстратора ОСОБА_2М № 1609 від 13.11.2008 р. про відмову в реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва недобудований житловий будинок літ.А-2, зобов’язання зареєструвати право власності на об’єкт незавершеного будівництва недобудований житловий будинок літ.А-2, розміщений за адресою: м. Запоріжжя, вул.. Набережна, 42.
Спір виник із публічно-правових відносин, у яких Орендне підприємство «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації»є суб’єктом, який здійснює владні управлінські функції на виконання делегованих повноважень відповідно до п.п.10 п. б ст..30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»від 21.05.1997р. №280/97-ВР, п.5 Прикінцевих Положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»№1952-ІV від 01.07.2004р., п.1.3 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р. №7/5.. Зазначений спір згідно із ст.17 КАС України належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Подана позовна заява відповідає вимогам закону, підсудна даному адміністративному суду, підстави для її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
У зв’язку із цим, керуючись статтями 104-107, 160, 165 КАС України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у адміністративній справі № 2а –2675/09/0870.
2. Закінчити підготовче провадження у справі і призначити справу № 2а –2675/09/0870 до судового розгляду, яке буде проводитися суддею Каракушею С.М. одноособово.
3. Судове засідання призначити на 20.05.2009 р. о/об 14 год. 00 хв., яке відбудеться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в, в залі судового засідання № 3.
4. Запропонувати:
позивачу у судове засідання –надати документи, які підтверджують особу; письмові нормативно та документально обґрунтовані пояснення по суті спору; листування між сторонами по суті спору (з доказами направлення або вручення кореспонденції); оригінали доданих до позову документів надати суду для огляду, копії у справу.
відповідача у судове засідання –надати документи, які посвідчують правовий статус (Свідоцтво про державну реєстрацію, довідку про включення до Єдиного реєстру, Положення); письмові нормативно та документально обґрунтовані пояснення по суті спору; письмові пояснення, з приводу обставин викладених у позові; інвентаризаційну справу б.42 по вул.. Набережній в м. Запоріжжі, матеріали інвентаризації вказаного будинку, листування між сторонами у справі по суті спору (з доказами направлення або вручення кореспонденції); належним чином засвідчені копії витребуваних документів надати у справу, оригінали –суду для огляду.
4. Явку в судове засідання представників сторін визнати обов'язковою.
5. До дня судового засідання, але не пізніше 15.05.2009 запропонувати відповідачу у разі невизнання адміністративного позову подати письмові заперечення проти позову та докази на обґрунтування цих заперечень.
6. Копію даної ухвали направити сторонам по справі, копію позовної заяви і доданих до неї документів направити відповідачу.
7. На судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
8. Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту проголошення.
Суддя С.М.Каракуша
ПАМЯТКА
про права та обов’язки осіб, які беруть участь у справі
Стаття 49 КАС України
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов’язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов’язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51 КАС України
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї - небудь права, свободи чи інтереси.