ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2008 року. м. Київ.
Голова апеляційного суду Київської області Нечипоренко Ю.А., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого пілотом компанії „Аерфрейт авіейшн лімітед" ОАЕ, який мешкає в АДРЕСА_1
до відповідальності за ст. 339 Митного кодексу України,
встановив:
Постановою судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 16 травня 2008 року на ОСОБА_2, за вчинення порушення митних правил, передбаченого ст. 339 МК України накладене стягнення у виді конфіскації 14605 доларів США. Цією постановою ОСОБА_2 притягнуто до відповідальності за порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного контролю, зокрема за те, що він 01 травня 2008 року прилетівши через ДП „Міжнародний аеропорт „Бориспіль" із ОАЕ до України та обравши проходження митного контролю в режимі спрощеного митного контролю, переміщував через митний кордон України іноземну валюту в розмірі 17605 доларів США, тобто в розмірі більшому, ніж: передбачено „Інструкцією про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України", затвердженою постановою Правління Національного банку України № 283 від 12 липня 2000 року із наступними змінами, внесеними до даної Інструкції.
Перевіривши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку, що постанова судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 16 травня 2008 року щодо ОСОБА_2 підлягає зміні, виходячи із наступного.
Висновки судді про наявність події порушення митних правил, передбаченого ст. 339 МК України та доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні даного правопорушення, є обгрунтованими і стверджуються матеріалами справи, зокрема: протоколом про порушення митних правил № 386/12200/08 від 01 травня 2008 року; доповідною запискою інспектора Бориспільської митниці Білоус Л.Л.; описом предметів та переліком затриманою валюти; іншими матеріалами справи.
Справа № 33-479/458 Суддя Мартинов Є.О.
Категорія: ст. 339 МК України
Проаналізувавши дані докази, суддя дійшов до обгрунтованого висновку про необхідність притягнення ОСОБА_2 до відповідальності за ст. 339 МК України.
Однак при вирішенні питання про вид стягнення, суддя допустився помилки.
Відповідно до ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
За змістом ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Зазначених вимог закону, при накладенні на ОСОБА_2 стягнення у виді конфіскації затриманої у нього валюти, суддя у повній мірі не дотримався.
Так, при вирішенні питання про стягнення не враховані дані про особу порушника, зокрема те, що він займається суспільно-корисною працею.
Суддею не враховано і те, що ОСОБА_2 за трудовою угодою, із 19 грудня 2007 року по 30 квітня 2008 року працював за кордоном, а затримана у нього іноземна валюта є його заробітною платою за указаний період. Не у повній мірі враховані і обставини, за яких було вчинене правопорушення, а саме те, що на момент проходження .\;: митного контролю ОСОБА_2 перебував у хворобливому стані. Ця обставина значно зменшує ступінь вини порушника і є такою, яка пом'якшує його відповідальність.
Із урахуванням наведеного вважаю, що за вчинення зазначеного вище правопорушення на ОСОБА_2 накладене надмірно суворе стягнення, а тому його необхідно змінити, застосувавши до ОСОБА_2 стягнення у виді штрафу, яке є достатнім для досягнення, визначеної у ст. 23 КУпАП, мети адміністративних стягнень.
Керуючись ст. 293, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
Постанову судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 16 травня 2008 року щодо ОСОБА_2 змінити.
Змінити накладене на ОСОБА_2 стягнення, застосувавши до нього стягнення у виді штрафу в розмірі 1500 грн.
Іноземну валюту в розмірі 14605 доларів США, затриману по протоколу про порушення митних правил № 386/12200/08 від 01 травня 2008 року, повернути ОСОБА_2.