а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2009 р. Справа № 2-а-4544/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Дмитришеної Руслани Миколаївни ,
При секретарі судового засідання: Котюжанська Тетяна Олександрівна
За участю представника позивача : Спесивцева В.В, що діє за довіреністю від 03.07.2009 року №6012/10/10-013/1
відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлений завчасно та належним чином. Причини неявки суду невідомі.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом : Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції
до : суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2
про : стягнення податкового боргу
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Жмеринськаоб'єднана державна податкова інспекція до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 щодо стягнення з останнього за рахунок активів податковий борг по єдиному податку.
Ухвалою суду від 26.10.09 р. відкрито провадження в адміністративній справі №2-а-4544/09/0270.
Позов мотивовано тим, що у відповідача за період з лютого місяця 2009 року по жовтень 2009 року виникла заборгованість зі сплати єдиного податку в сумі 840 грн., яка станом на 21.10.2009 року не погашена.
Оскільки відповідач добровільно податковий борг не сплатив, позивач звернувся до адміністративного суду з позовом про стягнення даної заборгованості з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 за рахунок його активів.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги уточнив, подавши суду заяву про уточнення позовних вимог, яка долучена до матеріалів справи. Представник позивача суду пояснив, що з моменту порушення провадження у даній справі відповідачем було частково погашено заборгованість по єдиному податку. Так, 22.10.2009 року відповідачем було перераховано до бюджету 500,00 грн., що підтверджується випискою по рахунку від 22.10.2009 року. Однак, за листопад 2009 року відповідач кошти не перерахував, тому станом на 20.11.2009 року за ОСОБА_2 рахується заборгованість з єдиного податку в сумі 647,00 грн. За вказаних обставин, представник позивача позовні вимоги з урахуванням уточнених підтримав, просив їх задовольнити, посилаючись на обґрунтування, що викладені в адміністративному позові.
Відповідач у судове засідання 10.11.09 р. не з’явився, хоча про день і час розгляду справи в суді був належним чином повідомлений ухвалою суду від 26.10.2009 року, що стверджується витягом зі списку поштових відправлень судді Дмитришеної Р.М. Причини неявки суду не відомі.
В судове засідання 23.11.09 р. відповідач не з'явився повторно, про день і час розгляду справи в суді був належним чином повідомлений, що стверджується витягом зі списку поштових відправлень судді Дмитришеної Р.М. Причини неявки суду не відомі. На підставі викладених обставин, суд прийшов до висновку про можливість розгляду даної справи у відсутності останнього, оскільки судом вжито всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізації ним права судового захисту, своїх прав та інтересів.
З урахуванням думки представника позивача, суд ухвалив розглянути справу без участі ОСОБА_2.
Дослідивши та вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Громадянин ОСОБА_2 згідно свідоцтва про державну реєстрацію НОМЕР_2 фізичної особи –підприємця, копія якого долучена до матеріалів справи, зареєстрований виконавчим комітетом Жмеринської міської ради, як суб’єкт підприємницької діяльності від 16.04.2002 року та перебуває на обліку в податковому органі 22.04.2002 року. Відповідно до Указу Президента України №727/98 від 03.07.1998 року “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва”, на підставі поданої заяви від 16.12.2008 року відповідач впродовж 2009 року був платником єдиного податку за видом діяльності: перемотка та ремонт електродвигунів.
Відповідно до рішення 7 сесії Жмеринської міської ради 5 скликання від 19.04.2007 року ставка єдиного податку за ремонт та технічне обслуговування електродвигунів становить 140 грн.
Згідно абз. 6 п. 2 Указу Президента України від 03.07.1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Судом встановлено, що в порушення зазначеної норми, відповідач не сплачував встановленого розміру ставки податку, внаслідок чого станом на 21.10.2009 року існує заборгованість зі сплати єдиного податку перед бюджетом в сумі 840 грн. З моменту порушення провадження у даній справі відповідачем було частково погашено заборгованість по єдиному податку. Так, 22.10.2009 року відповідачем було перераховано до бюджету 500,00 грн., що підтверджується випискою по рахунку від 22.10.2009 року. Однак, за листопад 2009 року відповідач кошти не перерахував, тому станом на 20.11.2009 року за ОСОБА_2 рахується заборгованість з єдиного податку в сумі 647,00 грн. Зазначене підтверджується скороченою формою зворотного боку облікової картки платника податків –відповідача.
Згідно п. 5.4.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-111 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строк, визначені цією статтею (тобто протягом 10 календарних днів після подання податкової декларації чи з дня отримання податкового повідомлення-рішення), визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пункт 11 статті 10 Закону України “Про державну податкову службу” визначає, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності), що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського віддання можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового богу виключно за рішенням суду.
В силу ч.1 статті 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зі змісту ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Беручи до уваги, що на день розгляду справи відповідач доказів в спростування позовних вимог не надав, має податкову заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами, яка підтверджується матеріалами справи, а також враховуючи, що викладені у заяві факти стверджуються матеріалами справи, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають задоволенню в повному обсязі.
В силу ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем —фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути до місцевого бюджету м. Жмеринка (р/р 34219379700006, код платежу 16050200, МФО 802015, банк ГУДКУ у Вінницькій області) з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) за рахунок активів податковий борг по єдиному податку в сумі 647 грн.
Копію даної постанови направити відповідачу по справі.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 24.11.09
Суддя./підпис/. Дмитришена Руслана Миколаївна
Копія вірна.
Суддя:
Секретар: