№ 2-3243\2008
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2008 року
Харцизький міський суд Донецької області у складі:
Головуючого судді Хомінець І.В.
При секретарі Гура І.О.
Розглянувши у попередньому судовому засіданні у залі суду у м.Харцизьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харцизького міського Управління земельних ресурсів Донецької області про визнання права власності на земельну ділянку,
суд,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання за нею права власності на земельну ділянку, вказуючись на те згідно договіру купівлі-продажу придбала жилий будинок №20 по пер. Садовому у м.Харцизьку. Вказаний будинок розташований на земельній ділянки 407кв.м. Минулий власник вказаного будинку теж придбав його згідно договіру купівлі-продажу. Жилий будинок №20 по пер.Садовому у м.Харцизьку , як в вигляді спадщини після умерлого ОСОБА_2, який помер 20.07.1994року, та ця спадщина була отримана спадкоємцем ОСОБА_3, котра отримала свідоцтво на право спадщини по заповіту, як на будинок та і на вказану земельну ділянку площею 407кв.м, на котрій розташований вказаний будинок. В свідоцтві про спадщину було вказано що земельна ділянка не приватизована і належала померлому ОСОБА_2 на підставі державного акта на право приватної власності. Спадкоємиць ОСОБА_3 на себе земельну ділянку не зареєструвала і в подальшому при продажу будинку договір купівлі-продажу земельної ділянки не оформлявся, а в договорі купівлі-продажу не було вказано що земельна ділянка приватизована. В час придбання позивачки вказаного будинку, позивачка бажає оформити всі документи на жилий будинок та на земельну ділянку на котрій будинок розташований згідно законодавства, тому вона звернулася до Харцизького міського управління земельних ресурсів з заявою переоформити земельну ділянку на неї, але їй було відмовлено та видано їй довідку, що земельна ділянка площею 407кв.м. за адресою: пер. Садовий №20 у м.Харцизьку зареєстрована на ОСОБА_2. На підставі наданою довідки, ОСОБА_1 має можливість звернутися до суду з позовом про визнання права власності на земельну ділянку на котрій побудований жилий будинок котрий вона купила, тому вона звернулася до суду з чинним позовом про визнання права власності за нею на земельну ділянку площею 407кв.м. за адресою: пер.Садовий №20 у м.Харцизьку.
У попередньому судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги, просить визнати на нею право власності на земельну ділянку площею 407кв.м на якій розташований жилий будинок №20 по пер.Садовому у м.Харцизьку.
Відповідач ОСОБА_4 міське Управління земельних ресурсів надали у суд заяву з клопотанням про розгляд справи у відсутність їх представника. Заперечень проти позову не мають.
Суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності представника відповідача.
Суд знаходить позов обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, оскільки не суперечить чинному законодавству, та підтверджений матеріалами справи.
З договору купівлі-продажу від 19.08.2003року, вбачається, що ОСОБА_1-позивачка купила жилий будинок з господарськими спорудами за №20 , що знаходиться по провулку Садовому у м.Харцизьку. На підставі чого власником купованого будинку є ОСОБА_1. У тексті договору вказано що жилий будинок №20 по пров. Садовому у м.Харцизьку розташований на земельній ділянці площею 407кв.м.
Згідно довідки № 572 про правовий статус земельної ділянки за адресою: м.Харцизьк, пров.Садовий,20, вбачається, що станом на 12.05.2008року власником вказаної земельної ділянки є ОСОБА_2 Юхимови, котрому ця земельна ділянка була виділена для будівництва та обслуговування індивідуального жилого будинку. Станом звернення позивачки до суду, ОСОБА_2 помер - 20.07.1999р.
З технічного паспорту на жилий будинок №20 по пров.Садовий у м.Харцизьку, вбачається, що власник будинку є ОСОБА_1
Згідно ст. 373 ч4,5 ЦК України власник земельної ділянки має право використовувати її на свій розсуд відповідно до її цільового призначення.
Згідно ст. 377 ч1 ЦК України, особі, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну дялінку, на якій вони розміщені, без змін її цільового призначення, у розмірах встановлених договором, також право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.
Судом установлено, що ОСОБА_1 придбала жилий будинок №20 по пров.Садовому у м.Харцизьку, котрий розташований на земельній ділянці площею 407кв.м., котра була виділена померлому ОСОБА_2 для будівництва та обслуговування індивідуального жилого будинку. Однак спадкоємці на майно після смерті ОСОБА_2 не оформила право власності на земельну ділянку за адресою; м.Харцизьк, пров.Садовий №20.. тому під час придбання жилого будинку №20 по пров.Садовому у м.Харцизьку у власність ОСОБА_1 не знала про недоліки у оформленні документів на земельну ділянку та жилий будинок за вказаною адресою. На теперішній час у позивачки відсутній документ про право власності на дану земельну ділянку. У відповідності
діючого законодавства при реалізації (продажу) будинку, необхідний документ підтверджуючий право власності на земельну ділянку. Тому суд вважає за можливе визнати право власності за ОСОБА_1 на земельну ділянку №20 по пров.Садовому у м.Харцизьку.
Керуючись ст. 373 ч4,5 , 377 ч1 ЦК Україна, ст. ст.10,12, 213,214 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Визнати право власності за ОСОБА_1 на земельну ділянку, загальною площею 407кв.м., на котрій розташований жилий будинок №20 по пров.Садовому у м.Харцизьку.
Зобов'язати ОСОБА_4 міське Управління земельних ресурсів видати ОСОБА_1 державний акт ( свідоцтво про право власності) на земельну ділянку загальною площею 407кв.м., розташовану за адресою: м. Харцизьк, пров.Садовий, №20.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Харцизький міський суд. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути надана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів з дня подання заяви на апеляційне оскарження або протягом 10 днів з дня проголошення рішення без попередньої подачі заяви.