Судове рішення #6991208

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

02 грудня 2009 року               Справа  № 2а-1697/09/0970                    

м.Івано-Франківськ  

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Лучко О.О.,

при секретарі Круглій О.М.,

за участю сторін:

представника позивача – Урядко Р.Я.,

відповідача –не з»явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Долинської ОДПІ до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:  

           22 червня 2009 року  Долинська ОДПІ звернулася до адміністративного суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1500 грн.  

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та подав заяву про зменшення позовних вимог, просив стягнути з відповідача тільки 250 гривень штрафних санкцій, оскільки решта суми фінансових санкцій погашена відповідачем в добровільному порядку. Пояснив, що 12.03.2009 року працівниками Долинської ОДПІ здійснювалась планова перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб»єктом господарювання ОСОБА_2. В результаті проведеної перевірки складено акт перевірки №090116 від 12.03.2009 року та встановлено факт порушення п.п.1,2,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». На підставі акту перевірки постановлено рішення про застосування до суб»єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій від 19.03.2009 року №0000602330/0 у сумі 500 грн. та рішення від 19.03.2009р. №0000612330 - у сумі 1000 грн. Відповідачем було сплачено 1250 грн. штрафних санкцій, а не сплаченими залишились 250 грн. Просить позов задовольнити.  

Відповідач повторно не з»явилася в судове засідання з невідомих суду причин, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце судового розгляду.

 Суд, розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі матеріали, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає задоволенню, виходячи із наступних підстав.  

Судом встановлено  , що в ході проведення перевірки дотримання контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єкта господарювання ОСОБА_2 встановлено факт порушення п.п.1,2,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», що відображено в акті перевірки №090116 від 12.03.2009 року.

За наслідками проведеної перевірки Долинською ОДПІ 19.03.2009 року прийнято  рішення про застосування до суб»єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій №0000602330/0 у сумі 500 грн. та рішення про застосування фінансових санкцій №0000612330  у сумі 1000 грн. за порушення, що виразилися у непроведенні розрахункової операції через РРО, невидачі розрахункового документа встановленого зразка, не забезпеченні відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а також за роздрібну торгівлю алкогольними напоями вітчизняного виробництва за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін.

Оскільки, відповідачем погашено частину фінансової санкції в сумі 1250 гривень, то представник позивача зменшив позовні вимоги щодо стягнення несплаченої суми в розмірі 250 гривень.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначаються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»  №1776-111 від 01.06.2000 року.

Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб’єкти підприємницької діяльності,  які здійснюють розрахункові операції  в готівковій та в безготівковій формі при продажу товарів  у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язанні проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані, у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно пункту 2 статті 3 даного Закону суб’єкти підприємницької діяльності,  які здійснюють розрахункові операції  в готівковій та в безготівковій формі при продажу товарів  у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язанні видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послуги або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

У відповідності до  пункту 13 статті 3 вказаного Закону суб’єкти підприємницької діяльності,  які здійснюють розрахункові операції  в готівковій та в безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язанні забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

За порушення вимог вказаного Закону до суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України відповідно до пункту 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проведених товарів, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки застосовуються фінансові санкції у п’ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.  

Так, на суму 47,75 грн. було проведено розрахункову операцію без видачі розрахункового документу, тому штрафна санкція визначена в розмірі 238,75 грн. (47.75 грн. х 5).

Відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб’єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансова санкція у п’ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Так, невідповідність була встановлена у розмірі 52.55 грн., а тому штрафна санкція обрахована в розмірі 262,75 грн. (52,55 грн. х 5).      

Суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Таким чином, до відповідача правомірно застосовано фінансові санкції в розмірі 500 грн. відповідно до рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000602330/0 від 19.03.2009 року.

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» Кабінет Міністрів України має право встановлювати розміри мінімальних  оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» №957 від 30.10.2008 року встановлено розміри мінімальних  оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва.

Згідно із ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб»єктів підприємницької діяльності за оптову або роздрібну торгівлю коньяком, алкогольними напоями, виготовленими за коньячною технологією, горілкою та лікеро-горілчаними виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на коньяк, алкогольні напої, виготовлені  за коньячною технологією, горілку та лікеро-горілчані вироби застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000,00 грн.

Оскільки, вартість партії товару – горілки «Забава-Гуцульська», що продавалась відповідачем за цінами, нижчими від роздрібних, становила 41,45 грн., то суд приходить до висновку, що  ОСОБА_2 правомірно нараховано фінансові санкції на суму 1000 грн.

У відповідності до вимог ч.5 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб»єктом підприємницької діяльності рішення податкових органів, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

За змістом ст.19 Конституції України органи державної влади та  органи  місцевого  самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.  

В зв’язку з вищенаведеним, суд вважає, що позов підлягає  задоволенню.  

Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись    ст.ст.158-163, ст.167 Кодексу адміністративного     судочинства України, суд,   -  

  ПОСТАНОВИВ:  

  Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця – ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, с.Підбереж Болехівської міськради Івано-Франківської області) в дохід державного бюджету на бюджетний рахунок № 34129999700155 ВДК в Долинському районі УДК в Івано-Франківській області, МФО 836014, код 20568642) фінансові санкції в сумі 250 грн. (двісті п»ятдесят гривень).

Відповідно до ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до ст.186 КАС України постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня виготовлення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

  Суддя                 О.О. Лучко  

 Постанова в повному обсязі складена 07.12.09р.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація