ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №2а-7288/08/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Матковської З.М.
при секретарі судового засідання Подібка М.З.
за участю представника позивача Гроцького Н.З.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова до ТзОВ «Арніка» про звернення стягнення на активи на суму 364755,04 грн.
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова звернулась до суду із позовом до ТзОВ «Арніка» про звернення стягнення на активи на суму 364755,04 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що ТзОВ «Арніка» зареєстроване у виконавчому комітеті Львівської міської ради, внесено до ЄДРПО і присвоєно ідентифікаційний код 19161852. Відповідач має податковий борг перед бюджетом який складається із сум самостійно задекларованих та не сплачених податкових зобов’язаннях, штрафних санкцій та пені на суму 364755,04 грн. ДПІ у Галицькому районі м. Львова надіслано відповідачу податкові вимоги першу № 1/1821 від 04.11.2008 року та другу № 2/1821 від 04.11.2008 року. На даний час борг відповідачем не сплачено.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав викладених у позовній заяві. Просить позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не з'являвся, хоча належним чином повідомлявся про день, час та місце розгляду справу. За таких обставин суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи у відсутності відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Заслухавши доводи представника позивача, з’ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Згідно із ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов’язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.
Відповідно до ст. 9 цього ж Закону платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Приватне підприємство «Нордіа» включено до ЄДР та присвоєно ідентифікаційний код 19161852, що підтверджується копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АА № 425363
Відповідно до довідки про податкову заборгованість ТзОВ «Арніка», станом на 10.09.2009 року за відповідачем рахується заборгованість в сумі 364755,04 грн., а саме по податку на прибуток 11209,76 грн. з яких 9515,83 основний платіж і 1693,93 грн. пеня та по податку на додану вартість 353542,28 грн., що складається з основного платежу 328815,47 грн., штрафної санкції 20043,21 грн. та пені в сумі 4686,60 грн.
Відповідачу надсилались податкові вимоги: перша № 1/1821 – 04.11.2008 року та друга № 2/1821 - 04.11.2008 р.
Відповідач фактично визнав існування заборгованості перед Державним бюджетом, оскільки не оспорював її розмір.
Відповідно п.п. 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (із змінами та доповненнями) узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 зазначеного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).
За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем позовні вимоги не спростовано, письмових заперечень по суті заявлених вимог суду не надано, що дає суду підстави визнати позовні вимоги обґрунтованими та таким, що підлягають до задоволення.
Керуючись ст. Законом України «Про державну податкову службу», Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків т перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 7- 14, 18, 19, 24, 143, 146, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути активи Товариства з обмеженою відповідальністю «Арніка» до Державного бюджету у сумі 364755 (триста шістдесят чотири тисячі сімсот п’ятдесят п’ять) грн. 04 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 11.10.2009 року.
Суддя
Постанова надрукована у одному примірнику та є оригіналом.